Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Postal 2: Paradise Lost

14.04.2015
61
16 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ne

Paradise Lost začíná tam, kde předchozí datadisk, Apokalypse Weekend, skončil. Dude odjíždí z města poté, co rozpoutal apokalypsu. Je ale nucen obrátit směr, když jeho pes Champ zavětřil kočku a vydal se ji následovat vstříc atomovému hřibu. Při pronásledování Dude bourá a po probuzení zjišťuje, že byl v kómatu jedenáct let. I tak je odhodlaný pokračovat v pátrání po Champovi a vydává se tak zpět do Paradise City.

Paradise Lost je v pořadí již druhý oficiální datadisk vytvořený původními tvůrci hry. Na hráče čeká pět herních dní (pondělí až pátek), během kterých se ve hře může volně pohybovat. Nejedná se tedy o klasickou koridorovou střílečku, jako tomu bylo u předchozího datadisku.

Tento přídavek je dostupný na Steamu a vyžaduje vlastnictví původní hry.


Poslední diskuzní příspěvek

Tak dohráno. Použil jsem save od jednoho dobrodince z YT. Poslední souboj s bossem opět totální kretenská debilita a při výběru ze zakončení jsem se rozhodl pro Escape, protože po rozpoutání apokalypsy šel framerate do kytek a na to už jsem neměl nervy. Rozhodně jedna z nejhorších her za posledních pár let.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC --
Paradise Lost aneb jaxem místo hraní GTAV nebo trénování Q3live na DH turnaj, dal přednost novému datadisku na dvanáct let starou hru. Jsem fanda Postal II, líbila se mi i trojka. Mám rád humor RWS a jejich nepokrytou snahu dělat si legraci nejen ze sebe samotných, ale také ze všech okolo. Ať už se jedná o halaláky, gaye, věřící nebo zrzky.

Paradise Lost nabízí otevřené herní prostředí, což je velký posun od příšerně lineárního Apokalyse Weekend. Také nabízí hromadu výše zmiňovaného humoru. A to je asi tak vše.

Nedošlo k žádnému vylepšení technické stránky, takže nejen že to vypadá hnusně, ale ještě si nikdo nelámal hlavu s optimalizací, u které se sice GPU ani CPU nezapotí, ale přesto dochází k poklesům framerate. Nabízet po dvanácti letech další nášup bez změny v technické stránce hry je výsadou moderů, né ale původních autorů.

A když už, tak se alespoň postarají o bezproblémovou hratelnost. Chyba lávky! Přestřelky zůstaly stejně debilní (tj. dva týpci stojí metr od sebe, střílí si do hlavy a čekají, který z nich padne dříve), skripty pokazily co mohly a že se tenhle piece of shit nedá ani dohrát raději nezmiňovat ve výčtu fičur na Steamu. Souboje s bossy jsou ubíjející a frustrující, avizovaný dual-wielding je pouze chvilková záležitost po užití jakéhosi spreje (který je drahý jak šlak a Dude je věčně bez peněz) a nové zbraně v podobě revolveru, opakovací brokovnice a nějakých těch chladných zbraní nejsou nic, kvůli čemu bych si masakrování více užil.

Díky bugu v pátém dnu nejsem schopný dál pokračovat a splnit tak poslední úkol hry s posekáním marihuanových květináčů. Nafasovaná sekačka na ně nemá žádný vliv. Ačkoli nejsem jediný s tímto problémem, autoři si s tím nějak nelámou hlavu a místo fixu radí loadovat starší pozici, což samozřejmě nepomáhá. Zabugovaný je i další úkol se získáním výbušnin, který oficiálně dostanete až v pátek, výbušniny jde ale získat už ve čtvrtek a hra vám ho pak zpětně neuzná jako splněný. To se dá ale celkem krkolomně obejít tak, že se necháte zatknout a všechny věci pak získáte zpět.

Paradise Lost je ztráta všeho, co do něj chcete vložit. Jen potvrzuje amatérismus RWS a jejich neumětelství zabalit humor do bezproblémové hry.

UPDATE: Tak dohráno. Použil jsem save od jednoho dobrodince z YT. Poslední souboj s bossem opět totální kretenská debilita a při výběru ze zakončení jsem se rozhodl pro Escape, protože po rozpoutání apokalypsy šel framerate do kytek a na to už jsem neměl nervy. Rozhodně jedna z nejhorších her za posledních pár let.

Hodnocení: ✖
+10