@RXQ79rudax (08.01.2021 22:31): No máš pravdu, je to zajímavý fenomén. Ale taková byla (je?) americká propaganda War on drugs a to asi i Kojimu fascinovalo. Každý druh akční film byl o tom jak nějaká nevlastní dcera/syn se přiotravíli/zemřeli na předávkování tak hrdina ve spravedlivém hněvu všechny dealery postřílel. I když v reálu nad tím kroutím hlavou tak ve filmech a hrách mi to nevadí:)
ten Čmajzák (Snatcher) je podle mě o hodně lepší než tohle - i když to zprvu vypadá velice zajímavě/poutavě, tak se z toho vyklube trapárna na způsob Smrtonosné Zbraně - kde se řeší jen léky/drogy (jsou tam policajti z z mravnostního a protidrogového oddělení) - což je podle podle mě nepodstatný zločin, kvůli kterému se lidi zabíjej (gangy mezi sebou, nebo policajti a ti pašeráci jak známe z filmů) - jen kvůli tomu že to nějaké vlády zakázali, já bych ty všechny drogy prostě zleglizoval a je to - i když já sám osobně ani nechápu jak lidem může chutnat nebo dělat dobře alkohol nebo cigarety.

jo a taky ty souboje jsou tady nic moc - ve v tom přechozím dílu jsou pořádně těžké a zábavné
Tak jsem taky musel rozehrát nějakej Cyberpunk:)

Doporučuju se podívat na pc-98 verzi, atmosféricky mi to přijde ještě o fous lepší než pokročilejší a mázlé Saturn/PSX verze, škoda že japonsky neumím:)

Hraju psx verzi přes epsxe. Stáhnul jsem bios místo HLE Biosu (používám SCPH 7502) a ještě se doporučuje nastavit CPU overclocking na 1x. Zatím hoďka bez problémů.
@Drolin (12.12.2018 10:26):

dobrý už nic - zkusil jsem změnit nějaký ten video plugin a už mi tam ten obraz naskočil.
----
prosím tě poraď mi jak tu hru rozchodit - myslel jsem že mi to jde, ale teď jsem se dostal za tu úvodní animaci, ale vidím jen černou obrazovku, kurzor a jen když ten kurzor najede na něco tak se objeví bublina co s tím chci dělat (podívat se na to, přečíst si to) a dole se mi pak objevuje jen ten text.

mám ten ePSXe emulátor a nějaké ty MDF soubory těch dvou disků
@Red (11.12.2018 01:55): Třeba bude ve výzvě bod, "dohrajte vizuální novelu" :). A dlouhé... spíš jde o to, že nějaké možnosti mají někdy až nekončící rozvedení daného tématu. Problém to je, pokud se chce hráč posunout a musí vyzkoušet nějakou zapadlou dialogovou možnost.

A Snatchera chci dohrát. Nicméně uložené pozice z cca půlky hry jsou na dnes již mrtvém PC, takže začnu znovu.
Snad se mi hodí do výzvy 2019. Ale když Drolin dal do minusu "někdy dlouhé dialogy" tak mě to trochu znejistilo. docela by mě zajímalo srovnání se Snatcherem.
Překvapuje mě jediné hodnocení, nicméně pro fanoušky Metal Gear Solid myslím povinná hra. Výborná adventura, skvělá prezentace na svoji dobu a v neposlední řadě pravá kultovka :).

A skvělý soundtrack a článek z hc101.