Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Metal Slader Glory

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > vizuální román *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
30.08.1991 NES
Vývojáři:
HAL Laboratory
Metal Slader Glory je vizuální novelou s prvky interakce z roku 1991, kdy vyšla na konzoli NES (a to pouze v Japonsku). Vývoj trval ve své době závratné čtyři roky a jednalo se také o vůbec největší hru na NESu (velikost zabírala přibližně jeden celý megabyte), jde také o jednu z finančně nejdražších her na vývoj v daném období. Za titulem stojí Yoshimiru Hoshi, populární japonský kreslíř mangy. Dle mnoha magazínů jde o kultovní videohru, která i přes menší komerční úspěch stále za popularitou žánru vizuálních novel pomlčka adventur. V roce 2018 vyšel dlouho očekávaný anglický překlad.

Příběh se odehrává v roce 2062, několik let po válce "vesmírných kolonií". V tomto období klidu ovšem jednoho dne hlavní postava, Tadashi, nalezne spolu se svojí přítelkyní Elinou zapomenutého mecha, který se ukáže být "Metal Sladerem" - tedy bojovým robotem. Po jeho zkoušce ovšem zjistí, že robot ukazuje tajnou zprávu, že je Země v ohrožení. Začíná tak pátrání po vynálezci robota, a zda zpráva z robota má nějaký reálný základ...


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.