@jvempire (13.04.2021 11:05): No tak mít čas, tak taky vůbec neřeším verze a hraji všechny :-) Já si už vlastně ani nepamatuji, jestli jsem Kings Quest dohrál jen v tom EGA remaku nebo jsem hrál i tu pravěkou verzi. Z těch pravěkých verzí si pamatuji, že jsem dojel určitě King´s Quest 2 a Space Quest 2. V podstatě jsem si u toho říkal, že jsem za tou pomyslnou hranicí, kterou jsem graficky ochoten snést. Ale to bylo ještě v době, kdy jsem si ohledně stáří her kladl přísnější limity. Ty už vlastně dávno padly a jsem ochoten sáhnout i do pravěku k pár barevným hrám :-)
@Ringo (13.04.2021 10:51): Bohatší ano, to souhlasím. Ale ta původní verze má prostě také něco do sebe. Navíc se prý změnily i nějaké herní věci - hádanky, předměty? Možná by stála za zahrání také, navíc má hudbu... Ach jo, tak děkuju za další položku na seznamu :-)
@jvempire (13.04.2021 08:52): Souhlasím naprosto. Taky to nemám tak, že parser vždy lepší jak myš. Ale přijde mi, že většina těch sierrovek, které ho v původní verzi mají, to dělají (pro mě) dobře. A buďme rádi za to, že vůbec nějaké vznikly.
@jvempire (13.04.2021 08:52): Tak samozřejmě záleží na hře a skladbě úkolů. Někdy je fakt zajímavější to vypisovat, než si to odklikat. Některé situace navíc kurzor myší určitě usnadňuje a tak vlastně odebírá hrči úkol, který měl řešit, protože to vyřeší jedním dvěma kliky myší, tomuhle plně rozumím. Jen jsem v sobě asi nenašel to rozhodnutí, že vždy u všeho u těch Sierráckých adventur sáhnu po původní verzi. Třeba u KQ 1 a 2 je fandovský VGA remake doslova záchranou (druhý díl jsem dohrál v té původní verzi a nic moc), aby z původně hry, nakreslené způsobem, jak kdybych to kreslil já, když jsem dostal čerstvě počítač a k němu Autodesk animátor, bylo něco, co má trochu standard. A u toho KQ1 je samozřejmě ještě možno sáhnout po oficiálním Sierráckém EGA remaku, ten jsem dojel a už to bylo ok.
@Ringo (13.04.2021 08:29): Ono bude dost záležet i na tom, co hrál člověk jako první. KQ3 se mi zdá fajn, ale třeba QfG jsem v EGA ještě ani nehrál. Ono nejde ani tak o to zda je lepší parser nebo myš, ale jak je pro to či ono hra udělaná. A právě zde u PQ1 počítá slušná část úkonů s psaním do parseru. V remaku vlastně skoro postrádají smyl a klikat na něco 5x, aby se vždy stalo něco jiného není moc zábavné. Modernější hry od Sierry už jsou pro myš přímo dělané a hratelnost je tím pádem v pohodě.

Parser i myš jsou dobré, každé přináší trochu jinou hratelnost. Parserovek je ale méně (nepočítám čistě textovky), takže je proto asi více protěžuji.
@Richmond (13.04.2021 08:34): Já mám rád obojí, jak příkazový řádek, tak ovládání myší, které jsem absolvoval ve spoustě adventur. Tady já popravdě moc neřeším, jestli je lepší ta či ona varianta, mám rád obě.
@jvempire (13.04.2021 08:00): Co se týče těch EGA a pak jejich VGA remaků, tak já jsem v tomhle docela rozpolcen. Třeba EGA Quest for Glory mi moc neseděla, nelíbily se mi tam některé barvy, hrdina měl světlé žluté vlasy jak seno a něco mi v tom prostě vadilo. Pak jsem si to zahrál v tom VGA remaku, jak to vydali na Score CD a nemohl jsem si tu VGA grafiku remaku vynachválit, bylo to krásné jako můj oblíbený King´s Quest 5. Totéž se mi stalo třeba u KQ 3, EGA verze mi moc nesedla, ale pak jsem si zahrál jakýsi fandovský VGA remake a bylo to fajn. Naopak kde bych remake fakt nechtěl, protože mají ty hry specifickou atmosféru v té EGA a navíc to vypadá fakt pěkně a stylově, tak je Space Quest 3, Laura Bow nebo Conquest of Camelot.
@Richmond (13.04.2021 07:51): Zkoušel jsem VGA verze i u King's Questu a Space Questu, ale vydržel jsem u nich vždy jen chvíli. Stejně jako tady to nejsou špatné hry, ale originály mi sednou více. Police Quest jsem vlastně dotáhl do konce jen kvůli výzvě, v budoucnu už se budu držet původních verzí. Ale na druhý díl se těším, upřímně jsem na něj myslel už polovinu VGA verze :-)

Přesně jak píšeš, myš hratelnost dost mění a je lepší když s tím hra počítá od začátku.
@jvempire (komentář): Jsem rád, že někdo udělal srovnání obou verzí. Tohle jsem měl taky kdysi v plánu, odehrát sierácké ega verze s parserem a pak ty verze s myší. A furt jsem si při hraní původních verzí u některých momentů říkal, jak tohle v myšoidní verzi udělají? :)
První poznatek z hraní tohoto remaku - chci zpět ježdění jako v originále. Slabší grafiku zvládnu, méně šikovné ovládání taky, ale tohle řízení je opravdu na hranici hratelnosti.
@Richmond (29.03.2018 22:33): Ona je EGA a VGA verze odlišná i třeba v textech, dá se říci že EGA je mnohem více dada a hlavní hrdina tam má v sobě kus Larryho. Tady je to prostě celkem nudnej policajt:)
@Red (komentář): První 2 přepoklady splňuju !! Sierra je jedna z mých TOP5 firem, miluju seriál Kojak :) Ten třetí bod mi při hraní EGA verze trochu iritoval, ale dalo se to skousnout. chybí mi tam 4.bod a to je nízká averze vůči ježdění po městě :)
Tak Lucasovky uz mam vsechny projete, od Sierry chci dohrat jeste tak 10 veci. Proc je chces sestrelit?
No ty kráso, dojet někam s tím autem je fakt o nervy. Nevím proč v moment, kdy vidím že můžu zatočit, už zatočit nemůžu. Proč když dám blinkr na začátku ulice, proč se mi to uprostřed zruší a přejedu cíl. Nevím proč po zatočení je chvilku ovládání neaktivní. A když nezastavím na stopce, tak to do mě pokaždý narve auto a umřu :D
Tohle bez vytisknutý mapky města nepůjde. Ach jo budu muset počkat do práce. Ještě že jsem to zjistil teď a ne v pátek večer:D
Ne, ale nejsem si jistý jestli je to úplně ono a musel bych to stejně začít od jedničky, já se znám:D. Je potřeba říct že police quest usuzuji jen z ukázek, že je tam policejní rutina, kafe s koblihou, kancelář a policejní parťáci. Z těch novějších jsem tomu nejblíž byl asi LA Noire, z těch starších paradoxně Gabriel Knight 1:)) Klidně a možná spíš bych neadventuru ale aspoň trochu atmosférickou (třeba True Crime NY/LA si zase řikám že tam asi není ta správná atmoška, ale třeba se mýlím)