@Tulareanus (31.08.2021 13:12): Máš pravdu, Sugimoriho design zná i mimo videohry téměř každý. V těch prvních dvou generacích je pokémoní design poměrně hodně specifický a lze tam vysledovat mnoho zjednodušujících prvků ohledně tvaru i jednolitějších barev. Tenkrát prý Sugimori podřizoval formu technologickým omezením Game boye. Ale i tak má řada Pokémonů zajímavý design. Sugimoriho nejoblíbenějším designem první generace je Venusaur, ale vzhledem k jednomu z nejsložitějších návrhů ho nerad kreslil. Mimo jeho nejznámější ikonické malby z herních coverů a kartiček (kde vynechal bílá místa jako odlesky, aby se mu před skenováním kvůli vodovkám příliš nezkroutil papír), nakreslil řadu dalších skic, artworků a storyboardů, kde třeba přímo rozkresloval pohyb Pokémonů při útoku.
Inak som si ešte na jednu vec spomenul, že v čom bolo práve Yellow prvotinou - pokémoni mali po prvý raz ten "najoficiálnejší" vizuál podľa kresieb Kena Sugimoriho. Kto si spomenie/zapne pôvodné Blue/Red, tak Pikachu tam vyzerá ešte ako taká žltá vyžratá myš/škrečok a nemá ten vizuálny dizajn, ktorý bol potom známy aj v seriáli. A to viacero pokémonov. Aj čo as kvality vizuálu pokémonov počas boja a v pokédexe tam bol výrazný skok oproti Red/Blue, hoci to bola vlastne tá istá generácia.
@Tulareanus (30.08.2021 18:08): Já to nehrál, ale co vím tak by to mělo být především stejné příběhové (Pikachu/Eevee na začátku, ten chodí s tebou, procházíš Kanto, je tam Jessie a James) ale herní mechanika je velmi odlišná od tradičních her, protože chytání pokemonů se podobá spíše Pokemon Go (s kterým je to kompatibilní, takže si můžeš mezi těmi hrami měnit pokemony) a zkrátka ta bojová mechanika a vyvíjecí mechanika je odlišná. Příběh je ale stejný.
@Cathan (komentář): velmi fajn komentar, ja sama som hrala tuto verziu na emulatore asi pred 12timi rokmi a potom omnoho neskor som sa pustila do fyzickej kopie. Ani raz som hru nedohrala celu ale poznam co vie s tebou spravit nostalgia. :)
@Cathan (komentář): Přirovnání Pokémonů k Jiráskovi je super :D Jinak zrovna by mě docela zajímala ta hrachová polévka :) A takové vzpomínky z dětství, jako máš ty, jsou vůbec nejlepší! Cením i tu fyzickou kopii. Je vidno, že máš ke hře pozitivní vztah, tvůj komentář se mi pěkně četl.
Dnes vychází pokémon ultra sun/moon, zatím jsem se nedostal k napsání profilu. Snad o víkendu. Jinak až do včerejška, jak jsem dnes zjistil, se dal sehnat marshshadow :(
@Ronik (08.11.2017 19:23): Celkom easy bolo inak ešte chytiť caterpie a vytrénovať na lvl. 10 Butterfree, kde dostal confusion, čo bol celkom silný útok v tej fáze. Inak Squirtle mal bubble, čo bolo super effective na prvý štadión. Bulbasaur mal tuším vine whip alebo razor leaf a to bolo super effective na prvé dva štadióny. Čiže Charmander to mal najťažšie. :)
@Ronik (08.11.2017 19:57): tak ja si ho planuju pak koupit :D a myslím, že v tom nejsem uplně vyjimka - a hlavne za 10E je to fakt pakatel. A jinak Switch je taky v plánu, ale teď není moc čas hrát, takže koupi odkládám, jen je u něj škoda, že nejde u něho používat cartridge z 3DS - to byla hodně super vlastnost.
@Kunick (08.11.2017 19:50): Tak teoreticky to můžu koupit na VC a nainstalovat si nějaký neoficiální GB emulátor, kde budu hrát randomizovanou romku. Taky řešení :D

No nevím, jestli druhá generace nebude poslední na 3DS, když na 3DS furt prodávají Omega Ruby a Alpha Sapphire. Aby si to nenechali až na Switch, Nintendo má občas takové nesmyslné rozhodnutí. A s tou druhou generací na VC mě namíchlo, že chybí Crystal. Asi si myslí, že když nejdřív vydají G/S, tak si pak lidi ještě znova koupí Crystal, když ho vydají pozdějc?
@Ronik (08.11.2017 19:43): jenže handheld je handheld, proto když nemusím tak se emulátorům vyhýbám, a předpokládám, že s letošní druhou generací , se z toho stane tradice což kvituju.

Jinak remaky jsem nikdy neměl rád právě kvůli jiným pokemonům a novinkám převzatých z tehdy aktuální generace a už to nebylo ono. Ikdyž jsem je teda hráj, no.
@Kunick (08.11.2017 19:38): Ne, no, to jsem ještě doháněl X a pak rovnou naskočil na Sun. A zajímá mě to spíš z historického hlediska, remaky jsou po gameplay stránce IMO lepší. Proto bych to spíš prubnul na emulátoru s nějakým tím randomizérem, to jsem ještě nezkoušel a mohla by to být sranda.
@Kunick (08.11.2017 19:21): za me rikam: prodavalo se to a stale prodava zvlast, potrebujes obe verze k tomu, abys sehnal vsechny pokemony (minus Mewa), clovek muze dohrat jednu verzi i obe. Ja treba Red jen rozehral, ale Blue dohral. A chci to zohlednit v hodnoceni. Jinak souhlas s tim, ze v prvni generaci jsou rozdily spise kosmeticke, ale cim je cislo generace vyssi, tim jsou vetsi i rozdily. A porat tu budu mit radsi dva profily, nez jen jeden.

@Ronik (08.11.2017 19:23): s pikachu narazi clovek stejne tak:-)
@Fingon (08.11.2017 19:12): no cpát dohromady yb se to mělo proto, že to je stejná hra s minimálními rozdíly, které jsou v podstatě kosmetické, a už z principu se 90 procent dotazů a diskuze bude vztahovat k oběma verzím. Stejně tak i různé odkazy a zajímavosti. Nenapadá mě jiný příklad, různé vylepšené edice a podobně spíš odpovídají tradiční 3. hře v generaci
Ja zas popravde nechapu, proc by se to melo cpat do jednoho profilu... krome toho jsem mel kolem roku 2001 vuci Red averzi, pripadala mi, ze vypada daleko hur, nez blue - nejspis proto, ze je jeste starsi.
Ono ťažko povedať, čo definuje hru ako rozdielnu. Napr. Ruby a Sapphire mali klasicky niekoľkých iných pokémonov, ale mali aj iných hlavných záporákov a naopak klaďasov a v závislosti od toho, kto boli záporáci (či team aqua alebo magma) súvisel aj záverečný "dungeon" tej príbehovej linky vrátane legendárneho pokémona. Mne to vyhovuje samostatne, ale to je asi dané aj tým, že som prešiel samostatne Red, Blue, Yellow, Gold, Silver, Crystal, Ruby, Sapphire, Emerald, Fire Red (Leaf Green som už nedal) a neskôr v Pearl som sa dostal zatiaľ k druhému odznaku pred dvoma rokmi, lebo prioritu dostalo asi 100 iných hier. :)
@Kunick (07.11.2017 13:28): Je tam toho víc (třeba rotation/triple battles, v lokacích je tam taky víc rozdílů), ale určitě by se dalo argumentovat tak, že to není dost na samostatný profil. Nevím no, asi by na tohle bylo potřeba víc názorů, já na těch rozdělených profilech nějak pevně netrvám, ale třeba Fingon vypadal, že by výrazně preferoval rozdělené :)
@Ronik (07.11.2017 13:18): jenže v Sun & Moon je rozdíl zase minimální - a i ten Black and White se liší jen v jedné lokaci, kdy jednou je to město a jednou les, nebo se pletu? už je to dávno.
@Kunick (07.11.2017 13:13): Tak u toho rozdělení bohužel asi neexistuje řešení, které by vyhovovalo všem. Já jsem prostě toho názoru, že i když souhlasím, že Red a Blue by mohly být spolu a bylo by to asi lepší, tak u dalších generací jsou ty rozdíly větší a větší (třeba u Black a White by mi jeden profil přišel fakt nevhodný) a je podle mě lepší, když to bude skrz generace konzistentní. Ale určitě to není naposled, co se něco podobného bude řešit.

@Memphis (07.11.2017 13:15): Jak říká Bodkin, je to prostě regulérní 3DS hra. V pozadí tam asi nějaký emulátor běží, ale ty jako hráč to nepoznáš.
@Memphis (07.11.2017 13:15): Ano, koupil jsem to úplně stejně jako nové pokemony a prostě to pustím a nic neřeším.

Klidně někam nahraju video jak pouštím podobné hry na 3DSku nebo PS one Classic na Vitě, aby to bylo úplně jasný.
@Ronik (07.11.2017 13:10): no já to četl až po víkendu (a tudíž jsem se nezapojil, protože se diskuze už posunula), ale např rozdělení první dvojce je mi proti srsti.

S tou editací jsem myslel tak, že Memphis po update psal něco ve smyslu, že než se provede kompletní migrace multiplatformních her tak že nechce přetěžovat VIP a proto by preferoval s editacemi posečkat.
@Kunick (07.11.2017 13:07): Myslím, že jsme se nakonec usnesli, že Virtual Console a emulované hry mají být na kartě hry jako platformy. Prostě když to tam jde koupit, je jedno, jestli to je nativní nebo ne.
Ale ale, proč v platformách není 3DS? Protože já si to letos na tom 3DSku koupil?