Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Paper Mario

Mario Story

85
1 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
05.02.2001 N64
16.07.2007 Wii
30.04.2015 WiiU
Vývojáři:
Intelligent Systems, Nintendo Software Technology (NST Corporation) (Wii verze)
Oficiální stránky:
https://web.archive.org/web/20001206170400…
Paper Mario je duchovní pokračování hry Super Mario RPG ze systému SNES a první díl v sérii, která posléze navštívila Gamecube, Wii, WiiU a 3DS. Byla velice dobře oceněna veřejností a dostala se do výběru top 100 her na Nintendo konzole.

Ve hře máte za úkol zachránit princeznu Peach a celé Houbové království, ve kterém se hra odehrává. Zlý Bowser uvěznil princeznu a pro její záchranu musíte najít sedm hvězdných duchů, kteří jsou také uvězněni Bowserem a kteří vám pomohou nastolit rovnováhu na hvězdném nebi.

Ovládat budete převážně Maria, který má k dispozici kladivo, se kterým může bojovat a zatloukat překážky do země. Dále budete ovládat i jeho kamarády a spojence, kteří mohou být užiteční v různých částech hry a každý má své speciální dovednosti. Jsou jimi nové postavy, reprezentující různé typy nepřátel z klasikých Mario her: Goombario, Kooper, Bombeta, Parakarry, Lady Bow, Watt, Sushie a Lakilester.

Souboje probíhají na tahy. Útoky ve hře si můžete předem načasovat, dodat jim směr a sílu a vše řádně promýšlet. Můžete provádět i speciální pohyby, které ale potřebují určitou energii, kterou můžete vylepšovat na vyšší úroveň. Jsou zde i speciální věci, odznaky a další položky, které kupujete u NPC charakterů a které mohou pomoci i mimo hlavní boj.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.