Pálí nám to?

2005

freeware

Pálí nám to? je jednou z verzií známej televíznej hry, v ktorej je úlohou súťažiaceho hádať slová. Štýl hrania sa pritom od televíznej verzie v ničom nelíši. Vo vopred určenom časovom limite vám bude moderátor zadávať nápovedu, na základe ktorej máte uhádnuť správnu odpoveď, pričom poznáte len počet písmen hádaného slova. S každým odkrytým písmenom sa výhra znižuje, preto je najlepšie uhádnuť hľadané slovo čo najskôr. To však záleží na schopnostiach hráča a dôležitá je taktiež rýchlosť. Pálí nám to? môžu hrať na jednom počítači súčasne až traja hráči. Hra je v češtine a disponuje obstojnou slovnou zásobou.

Pálí vám to? byl TV pořad, který uváděl Zdeněk Podhůrský a tato hra obdobného jména stojí na stejném principu. Hádání slov je někdy obtížné, a tak jsem byl mnohdy rád za napovězená písmenka, i když mě to stálo nějaké ty virtuální peníze.

Slova s menším počtem písmen se mi samozřejmě hádaly daleko lépe, ale občas se mi i nějaké to delší slovo podařilo uhodnout celkem rychle. Hádanky se téměř neopakují, takže lze tento logický rychlík hrát i opakovaně.

Pro: hádání, nápověda, mnoho slov, znovuhratelnost

Proti: kvůli časovému limitu je rychle po všem