Zajímavosti

Easter eggy

Hudební kulisou mise Leningrad je Sovětská národní hymna.
V 5 misi s názvem město mrtvých můžem najít české auto favorit se značkou 2558. Druhá věc je, že na zadní straně není napsáno škoda, ale doška s nálepkou PL.
Ve hře jsou mezi nepřáteli i dívky s velkými injekcemi a rozhaleným plášti. Na plášti je jméno Mona Sax, což byla důležitá ženská postava ve hře Max Payne.

Ostatní

Jak získat tarotovou kartu v levelu Loony Park, kde je úkolem zabít maximálně 88 nepřátel.

Před odstartováním jízdy na horské dráze nejdříve proveďte manuální uložení hry v menu.

Mít na Hudu u obou ukazatelů minimálně 100 a 191, mít stříbrné karty trojí použití zlatých karet a dvojnásobně munice. Ze zlatých nesmrtelnost, dvojnásobný časový bonus a čtyřnásobné poškození nepřítele. Jak pojedete na horské dráze, aktivujte zlaté karty až tehdy, kdy bude jediný ukazatel na Hudu klesat k nule, 5-10 cca. Zároveň nesmíte nikoho zastřelit, protivníky budete pouze přejíždět na kolejích. Jedno použití zlatých karet vydrží kolem 45 vteřin, během jízdy jsou tam úseky, kdy zapnutí karet není vůbec potřeba. Tudíž vhodně reagujte dle situace.

S uvedeným postupem je získání karty v Loony Parku už pouhá formalita, ale samozřejmě jsou nutné nějaké ty secrety a opatrnost v první půlce úrovně, než nasednete do vagónku. Všechny uvedené karty lze získat hraním Painkiller kampaně, obdržené karty pak ponecháte aktivní při rozehrání kampaně z datadisku. Splnil jsem to v uvedené úrovni na verzi Painkiller Black Edition s neoficiálním patchem 1.65.
Jak získat tarotovou kartu v mapě Dead City, kde je úkolem ji celou přejít a splnit do uplynutí 20 minut.

Dosaďte si stříbrné karty Mercy a Fear. Prvně zmíněnou lze získat dohráním páté epizody Painkiller kampaně, tu druhou dostanete za splnění úkolu v mapě Leningrad, následující hned po Mrtvém městě. Do všech již kompletních misí se dá libovolně vracet zpět. Ze zlatých si vložte Double Time Bonus, Iron Will a Rage.

V úrovni se nikde příliš nezdržujte, duše nesbírejte, používejte rychlejší pohyb skrze skok, co nejrychleji se dostaňte vždy do míst aktivace skriptů, jakmile se objeví červený checkpoint, bez prodlevy k němu doběhněte. Občas seberte jen nutnou munici a větší duši k doplnění zdraví, případně vestu.

Prvně si zapněte zlaté karty u druhého úseku s poletujícími potvorami, na ty se mi osvědčil plamenomet a řada dalších zbraní, střílejících pomalejším tempem, ale s dost účinným střelivem. Podruhé si karty aktivujte v chodbě s mírnou, obloukovitou zatáčkou, kde poblíž v místnosti nalevo probíhá roj nepřátel.

Poslední možnost na využití zlatých karet doporučuji šetřit na úplně posledního brouka v závěru. Do předposlední lokace s vraky aut, která po vás ti zprvu nezranitelní protivníci hází, se lze dostat v čase cca 18:30 minut. Existuje jistá pravděpodobnost výskytu chyby, zavdávající příčinu k tomu, že ta zchátralá vozidla najednou zmizí, uvidíte jen pohybující se cíle ke zneškodnění.

Takto jdou všichni mnohem lépe zlikvidovat, jelikož vás nemůžou zraňovat padajícími a létajícími plechy aut. K popsanému by mělo docházet opakovaným načtením uložené pozice. Ve finálním tunelu s bossem už stačí při výbuchu a otřesech stisknout klávesu pro použití posledního tarotu, načež palte nejlépe raketometem a sekundárním kulometem do něj. Za předpokladu dostatku nábojů by to mělo jít stihnout ještě před uplynutím požadované lhůty.

Můj čas splnění byl 19:59 min. na obtížnost Nightmare. Verze hry Painkiller Black Edition v.1.65.