Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

Na začátku vývoje mohl Reinhard házet svým kladivem.
Před začátkem vývoje vznikly 3 rozdílné návrhy na hru, tím prvním měl být nový obsah do Starcraftu. První dva týdny to vypadalo tak, že se uskuteční tento projekt.

Druhým návrhem byla myšlenka Chrise Metzena o vzdálené planetě pro mimozemšťany.
Na počátku měla hra být MMO s 9 třídami povolání.
Po představení návhru na hru měl každý člen týmu přijít s jedním hrdinou. V ten stejný den bylo vymyšleno 48 konceptů.
Plán k vyvinutí základu hry spočíval ve vytvoření jedné mapy a 4 hrdinů.
Necelé 4 milióny řádků kódu bylo z původního projektu Titan vymazáno. K přeměně do Overwatch enginu zůstalo okolo 760 tisíc řádků.
Základy soubojového systému začaly v srpnu 2013. Mezi první vytvořené charaktery patřil Reinhardt, Tracer, Reaper a Widowmaker.
Základy gameplaye se prezentovaly napříč firmou v březnu 2014. Oznámení hry se plánovalo na Blizzcon téhož roku, k čemuž bylo dáno předsevzetí mít alespoň 3 hratelné mapy a 12 hrdinů.
Jako první rychle pohybující se hrdina byl zamýšlen hokejista.
První ultimátka Mercy umožňovala healovat několik lidi zároveň.

Tvůrci

Příběh

Motivací teroristické organizace Talon (Widowmaker, Doomfist, Reaper atd.) je snaha vyvolat ve světě nepokoj a konflikt, neboť věří, že dělá lidstvo silnějším.

Hardware

Minimální konfigurace:

CPU: Intel Core i3 / AMD Phenom X3 8650
RAM: 4 GB
OS: Windows Vista/7/ 8/10 64-bit (latest Service Pack)
Video Card: Nvidia GeForce GTX 460 / ATI Radeon HD 4850 / Intel HD Graphics 4400
Free Disk Space: 5GB

Doporučená konfigurace:

CPU: 2.8 GHz Intel Core i5 / AMD Phenom II X3
RAM: 6 GB
OS: Windows Vista/7/ 8/10 64-bit (latest Service Pack)
Video Card: Nvidia GeForce GTX 660 / ATI Radeon HD 7950
Free Disk Space: 5GB

Easter eggy

Na mapě Temple of Anubis můžete v armádním voze, což je startovní lokace útočného týmu, vidět na zdi pověšenou lebku nápadně připomínající hlavu Hydraliska ze hry Starcraft.

Ostatní

Adam Homola, herní novinář z české scény, si v dávné době před oznámením hry Overwatch vytvořil svůj nick právě ve znění ''Overwatch'', což přebral z her Starcraft. Svůj blizzardí battle tag (pod kterým je každý hráč ve všech hrách prezentován) si ke startu bety změnil.
Během evropské akce Road to Blizzcon, která se odehrávala u nás v Praze, měli Evropané možnost si hru zahrát vůbec podruhé. Poprvé tato příležitost byla na Gamescomu. Vstup na tuto akci byl umožněn zdarma, skrze registraci.
Torbjörnova ultimátní schopnost "Molten Core" (Doslovný překlad "Roztavené jádro") je odkazem na stejnojmenný raid z vanilla verze World of Warcraft. Stejně tak achievment "Raid Wipe", který se k této schopnosti váže.
Hráč jménem SharkyMarky napsal na fórum, zda Blizzardi vůbec hrají svou hru. Game Director Jeff Kaplan, který je poměrně oblíbený, na to reagoval slovy, že hrají a on sám má přibližně o 800 výher (nikoliv odehraných her) více, než on. A zda má nějaký dotaz nebo přišel jen trollit.

Nedlouho na to se za tyto reakce obě strany omluvily a Jeff Kaplan poslal hráčovi jako omluvu rok hraní World of Warcraft zdarma.