Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Overwatch

79

Zajímavosti

Vývoj

Tvůrci

Fanúšik a zároveň otec nechal svoju dcéru nakresliť svojho vlastného hrdinu do hry. Blizzard na to zareagoval nečakane a prekreslili detský výtvor do takmer reálnej podoby.

Hardware

Minimální konfigurace:

CPU: Intel Core i3 / AMD Phenom X3 8650
RAM: 4 GB
OS: Windows Vista/7/ 8/10 64-bit (latest Service Pack)
Video Card: Nvidia GeForce GTX 460 / ATI Radeon HD 4850 / Intel HD Graphics 4400
Free Disk Space: 5GB

Doporučená konfigurace:

CPU: 2.8 GHz Intel Core i5 / AMD Phenom II X3
RAM: 6 GB
OS: Windows Vista/7/ 8/10 64-bit (latest Service Pack)
Video Card: Nvidia GeForce GTX 660 / ATI Radeon HD 7950
Free Disk Space: 5GB

Easter eggy

Na mapě Temple of Anubis můžete v armádním voze, což je startovní lokace útočného týmu, vidět na zdi pověšenou lebku nápadně připomínající hlavu Hydraliska ze hry Starcraft.

Ostatní

Během evropské akce Road to Blizzcon, která se odehrávala u nás v Praze, měli Evropané možnost si hru zahrát vůbec podruhé. Poprvé tato příležitost byla na Gamescomu. Vstup na tuto akci byl umožněn zdarma, skrze registraci.
Adam Homola, herní novinář z české scény, si v dávné době před oznámením hry Overwatch vytvořil svůj nick právě ve znění ''Overwatch'', což přebral z her Starcraft. Svůj blizzardí battle tag (pod kterým je každý hráč ve všech hrách prezentován) si ke startu bety změnil.
Stránka Pornhub zveřejnila seznam, kde řadí postavy této hry podle jejich frekvence vyhledávání.
Torbjörnova ultimátní schopnost "Molten Core" (Doslovný překlad "Roztavené jádro") je odkazem na stejnojmenný raid z vanilla verze World of Warcraft. Stejně tak achievment "Raid Wipe", který se k této schopnosti váže.
Hráč jménem SharkyMarky napsal na fórum, zda Blizzardi vůbec hrají svou hru. Game Director Jeff Kaplan, který je poměrně oblíbený, na to reagoval slovy, že hrají a on sám má přibližně o 800 výher (nikoliv odehraných her) více, než on. A zda má nějaký dotaz nebo přišel jen trollit.

Nedlouho na to se za tyto reakce obě strany omluvily a Jeff Kaplan poslal hráčovi jako omluvu rok hraní World of Warcraft zdarma.