Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Orwell


Diskuze

< >
Jak jste se bavili o podobných hrách, tak je to tak komplementární k Hacknet. V obou hrách sbíráte informace a podle nich postupujete dál. Mimo to však jde o dva různé přístupy, dá se říci, že každá je silná v tom, co druhá postrádá - obojí jsou dobrý hry, ale nedotažený. Přesně to, co jsem vytýkal Hacknetu je prakticky jediný obsah Orwellu. Hacknet je výborná v gameplayi samotném, dozvíte se opravdu reálné názvosloví a projdete si virtuální prostředí z pohledu hackera, překvapivě bez otázky narušení soukromí a anonymity. Orwelll je opak, vypráví skvěle příběh, děláte monitoring do soukromí lidí a jste celý natěšený, jak na to budou dotyční reagovat, sledujete jejich konverzaci a máte volby co dělat...v zásadě ale v modelu a la Telltale kdy to důležité je až na konci. Ideálem by asi byla kombinace obou přístupů, kdy by Orwell nebyl nějaký zázračný program co by vás vedl za ručička jako malý děcka a měli byste opravdové uspokojení z toho co jste dokázali odhalit...zároveň však byste byli natěšení z konverzací dotyčných a měli volby, jak s kterou informací naložit.
@Wild One (08.10.2017 17:15): To ani ne. Je pro mě celkem obtížné přirovnat mechaniky hry k nějaké jiné. Nejsi sice pod reálným časovým presem, ale v podstatě taky filtruješ informace. Není to ani tak přísný, jako Papers, please. Když to budeš brát jako konspirační textovku, tak nebudeš ani tolik daleko.
Možná bych to přirovnal k několika investigate questech v Secret World.
EDIT: To je odpověd jako od těhotné ženy, co? :)