One Late Night

25.01.2013

freeware

One Late Night je hororovou adventurou nahlíženou z pohledu vlastních očí. Hlavní hrdina hry je programátor společnosti Webcom a je nucen vykonat zbytek své práce v noci, ve své kanceláři. Časem se ale začnou dít divné věci, které začaly zvláštním vzkazem na počítači a náš hrdina si začne klást otázku, jestli je na pracovišti opravdu sám.

Úkolem hry je přežít noc na svém pracovišti a zjistit, co se vlastně děje. K ruce budou hráči různé předměty zajišťující světlo (baterka, zapálená svíce), tolik potřebné k prozkoumávání kanceláří a jiných firemních prostor.

Hororovky nejsou zrovna moje parketa, ale pro pobavení si neodpustím malé přiznání. Tím je, že jsem po asi 15 minutách hraní radši zkoukl (nutno podotknout, že dost povedený) walkthrough na youtube, kde mě pobavila hláška: "Why is my heart racing? It´s just a f.cking cheeseburger!" :D jinak mi hra přišla zpracováním docela v pohodě, jen ta temná tetka mi nehorázně pila krev. A kde jsou všechny ty "clues"? Nějak jsem asi nepochopil, o co přesně šlo, ale to je asi fuk. Hlavně aby to bylo děsivé, že.
One late night je velice zajímavá hra. Nejprve musím pochválit skvělé netradiční prostředí ve kterém se celá hra odehrává, úžasnou vizuální stránku, pěknou grafiku a hlavně hudební a zvukovou stránku bez které by hra moc strašidelná nebyla. Trochu mě ale mrzí že hra je tak krátká a taky že neobsahuje nějaký smysluplný děj, který by vysvětlil co se vlastně děje a proto hře dávám pouze průměrné hodnocení.

Pro: Hudba, zvuky, atmosféra.

Proti: Krátká délka, skoro žádný děj.