Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

OK Cash Machine

1994
10
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

OK Cash Machine je simulátor hracího automatu. Levou část obrazovky zabírají tři sloupce, ve kterých rotují pásy s ikonami, v pravé je pak rozpis sázek a počítadlo peněz. Hráč začíná se sumou 50 dolarů a úkolem je získat v devíti políčcích vlevo alespoň tři stejné symboly (nemusejí být v jedné řadě). Vytočenou sumu z daného kola je možné následně ještě zvýšit (položky WIN a RISK).

Přestože hra neoslní zpracovávaným tématem, je zajímavá z pohledu designu. Autoři připravili ovládání jak pomocí myši, tak i několika klávesami. Je možné přepínat mezi barevným a černobílým zobrazením a přítomna je i nápověda s rozpisem bodového hodnocení jednotlivých piktogramů. Posledním prvkem je pak přítomnost ukládání dosažené sumy - při ukončení hra vygeneruje čtyřpísmenný kód, který lze při dalším startu zadat jako parametr do příkazové řádky.

Hra vyšla v roce 1995 jako součást kolekce Petra Vochozky Triptych PC her č. 1 spolu s adventurami Muzeum Mrtvol a Stíny noci.


Poslední diskuzní příspěvek

@Fingon (11.12.2012 14:48): Nebylo to programovane ve dvou lidech, vsechno sem to "spichnul" za vikend. Grafika me vzala nejvic hodin, asi tak 2/3 celkovyho casu a kodovani v TP7 s rutinami v asm par hodin. Puvodne to nebylo ani urcene na prodej, ale jenom jako ukazka programovani pro mojeho spoluzaka na prumce...

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 10
Rekl bych to takhle: jako hra je to strasne a zbytecne. Kdyz jsem byl maly (kratce po revoluci), takove a podobne automaty byly v mistni hospode, zarily, lakaly svou barevnosti... dokonala vabnicka na nerozvinutou mysl. Nastesti jsem u toho nikdy nestal a nehazel do toho prachy. A co se tyce automatu na pocitaci, je to o neco mene nebezpecne, ale pokud chce clovek hrat, existuje milion lepsich veci k rozptyleni.

Jako ukazka programatorskeho a designerskeho umu je to ovsem v pozitivnim slova smyslu skvost. Proc, o tom se zminuji uz v popisku...
+4 +5 −1