Official Formula 1 Racing

16.06.1999

Official Formula 1 Racing je, jak už název napovídá, oficiální simulací závodní disciplíny formule 1 a přímým pokračováním hry F1 vydané pod hlavičkou společnosti Eidos.

Tentokrát máme k dispozici celou sezónu 1998 včetně všech 16 světových tratí, 11 skutečných stájí, 22 jezdců a také oficiální TV grafiku tehdejších přenosů. V šampionátu nahradíte jednoho reálného jezdce svou postavou a zúčastníte se mistrovství za něj. Těšit se můžete na 3 volitelné úrovně realismu, různé obtížnosti a libovolné pomůcky při řízení, jako je automatické řazení, akcelerace, či pomoc při brzdění. Zajímavostí titulu je možnost před každým závodem si trať prohlédnout z helikoptéry spolu s informacemi o okruhu a jeho jednotlivých úsecích. Nedostatkem hry je silně arkádová fyzika a nepříliš detailní zpracování.

Hra podporuje 3Dfx grafické akcelerátory a LAN multiplayer až pro 12 lidí.

Hru procentuálně neohodnotím. Hrál jsem kdysi pouze demo, které obsahovalo jednu trať (tuším Japonsko). Mohlo se samozřejmě vybírat z několika stájí a demo bylo omezeno na tři kola. Nikdy jsem u žádné demoverze (vyjma NHL 96) nevydržel tak dlouho. Co stačí k hráčské radosti :-) odkroužit si tři kola a konec. To co mě na hře drželo byl hlavně fyzikální model. Není nic lepšího když mě v poslední zatáčce praskne pneumatika a já se nekontrolovatelně řítím do svodidel. Ale vše má své opodstatnění. Jezdil jsem daleko za šikanou, ve štěrku, v trávě. Jezdil jako pra*e tak se není čemu divit že to formule po třech kolech nevydržela. Nebo když už je na kahánku, přední kolo se začíná cukat a neobvykle pohybovat. Do konce jen několik zatáček. To člověk tlačí očima aby s tím vrakem dojel. Opravdu fyzikální model na výbornou. Líbil se mi víc než ve Formulích od EA Sports F1 2000. Grafika je parádní. Zvuky také. A mnohé detaily dělají hru strašně zábavnou. Třeba zobrazení zpětného zrcátka. Nebo pokud se někde mimo stane kolize či někdo z jezdců na někoho zaútočí a snaží se předjet. Ihned se tomu věnuje kamera, na které můžeme vidět danou situaci. Někdy je to nevýhoda :D Sleduji kameru a najednou přede mnou vyroste zeď. Grafické detaily displaye jsou přesně jako v televizi v tehdejší době. Prostě si mě hra získala. A doporučuji zahrát.

Pro: grafika, fyzikální model, napětí, zvuky, atmosféra

Proti: mít plnou verzi tehdy, nepoznal bych světlo světa