@jablek (komentář): i v původním byla v druhý půlce snížená obtížnost :) ubyly totiž ty protichantovaci koule a víceméně se můžeš převtělit kdekoliv.

Já osobně za nejtěžší považuji první Stockyards.
Měl jsem lehké obavy, že by se něco nemuselo vydařit (jak je asi u milovaných kousků obvyklé), nicméně po pár dnech hraní musím říct, že jsem nadšený z toho, jak se to skvěle povedlo :).
@Isair (02.03.2015 16:41): Sú tam úplne nové časti úrovní, secrety a aj nejaké tie gameplayové zmeny + nová grafika, zvuky...Staré diely stále nevypadajú zle, máš pravdu a nestarnú tak rýchlo ako iné hry z tých rokov, ale pre fanúšikov Abeho je to viacmenej taká príjemná povinnosť a hlavne je to aj možnosť pre nové generácie hráčov. Staré časti som hral už dávno :)
Po dlouhé době remake, který vypadá vcelku k světu. Na druhou stranu ona i původní hra vypadá stále pěkně a stárne velmi dobře, čili ne že by remake nějak zvlášť potřebovala. Osobně zůstanu raději u původní hry, kterou již vlastním. Ale za pozitivní ohlasy jsem každopádně rád též.

A mimochodem, má tenhle remake i nějaké gameplayové změny, či se jedná čistě o změnu audiovizuálu?
Je až neskutočné, koľko je tam všemožných skrytých ciest. Abeho dobrodružstvá patria k tým najlepším plošinovkám na trhu a som rád, že vznikol tak vydarený remake. Je to vtipné, pekné a veľmi šikovné.
zdravím, máte už někdo zkušenost s hraním na gamepadu? nejde mi ovládání mluvení abeho. Jen na klávesnici, jinak mam Logitech rumble pad. Ve hře se to přenastavit nedá.
Jinak již se prodalo prodalo necelých půl mega kopií, takže to má za následek Exodduse v HD a možná i Hand of Odd, které je ve vývoji od roku 2004 :)
Mě zbývá ještě tak max. 26 dní. Notebook mám v servisu :(( Dokonce to na steamu nemám ještě aktivovaný :'(
@kristmeister (06.02.2015 09:58): No já si to právě neumím představit :-D Teď byl třeba v jednom secretu pět mudokonů, jak by se jich tam vešlo třeba patnáct, to budou muset asi utírat podlahu přes sebe :-D

Tak to je docela dlouho, 14 let, to až budu mít nějaký dotaz, tak to se zeptám :) Abe má čtyři prsty v jedničce, ne? viz Moon nebo tady.

Jestli to není naopak?

EDIT: na wiki píšou, že je to kvůli Japonské verzi, a že se to v dalších dílech snížilo na tři prsty:

The Mudokon hand used to have four fingers, but this was changed in the sequels and the Japanese release, as to avoid offending the Japanese, who's factory workers were mocked with a four finger hand gesture that implied loss of limbs in work-related accidents.
@Fatality (06.02.2015 09:35): V secretech jich najdeš i třeba 15 :) a nejen v secretech...i cestou jich bude víc než v původním

Jinak dík, spoustu zajímavostí jsem si právě šetřil na NNT, protože oddysee už takovou sledovanost nemá :) njn, to je tak, když tuto herní oblast studují už 14 let :) jinak narazil jsem na jednu, že prý Abe má v jedničce 5 prstů a ve dvojce už jen 4. Ještě jsem ale neměl možnost to ověřit :D
Dobré zajímavosti, mistře kriste :-D Akorát nevím, kam se vejde těch 200 mudokonů, nebo kolik jich má jít zde zachránit. To budou nové secret lokace nebo jak?
již je stanovena cena...normal bude za 20 éček. Já předobjednal, takže to mám za 18 a ještě k tomu DLC :)