@Pralev (04.06.2023 20:26): To je fajn, ale trvá to docela dlouho :) Jako cheat mi spíš přijde takový to "zabít ho během 4 tahů" a podobně :)

Náhodou je lepší ho uklobat po svém, a je jedno, jak. Právě ty různé možnosti a kombinace hře hrozně moc přidávají a člověk se na tom dokáže vyblbnout :)
@Tainaru (04.06.2023 17:28): No dobrý pocit to byl do chvíle, než jsem pak viděl na YouTube tohle video, kde toho bosse sundá týpek s partou na levelech 51, bez Saving Grace, bez Surpassing (takže max. dmg 9999) a hlavně bez itemů :-D Takže i například blbou manu si mohl doplňovat jen abilitami jako Steal SP a Share SP.

To mi pak přijde, že ten můj pokus, kde jsem měl postavy 60+ a používal jsem vše, už je pomalu jako cheatování :-D (a stejně mi to dalo fakt zabrat)

Za tu informaci s truhličkami v OT2 moc díky! Jinak bych jen kvůli tomu zvolil ve dvojce thiefa jako maina. Takhle si vyberu někoho jiného :-)
DH zažívá boom lidí co začali hrát jrpg a to by člověk řekl že se to nikdy nemůže stát :)
@Pralev (04.06.2023 16:11): To jsem rád, že jsem něčím přispěl :)

Jo, právě ten chybějící save je na tom celém největší zlo, jinak by mi nevadilo zkoušet toho superbosse pořád dokola. Dvojka už je v tomhle ohledu "normální," takže tam se to nějak dá naučit rostoucím počtem pokusů.
Jo, a taky tam chybějí ty zamčené truhličky, takže nemusíš mít pocit, že bys měl mít v partě od začátku zloděje.

Jinak to využívání návodů je pro řadu JRPG celkem běžná věc. Já bych si kolikrát taky ani neškrtl právě z toho důvodu, co popisuješ v komentáři. Ale bývají i šílenější úkoly, missable úkoly atd.

Každopádně s tím fightem gratuluju a respekt, je to zajímavá sestava. Po úspěšném ukončení souboje to byl parádní, pocit, co? :)
@Tainaru (04.06.2023 15:12): Jé, díky :-) Spíš já bych měl pochválit tvůj komentář. Byl jedním z důvodů, proč jsem si tu hru pořídil.

Z finálního bosse budu mít asi taky nějakou dobu špatné spaní, ale může za to fakt hlavně ta absence savu. Opravdu nechápu, proč nedali save point po těch 8 bossech před ním. Zvládl jsem ho sice bez návodu (ale bez návodu jsem nezvládl oběhat všechny vedlejší questy :-D), ale byla to hrůza. Klíč byl pro mě pochopit, že první fáze je lehčí, takže tým A je můj slabší tým, zatímco tým B je ten silnější tým. Nakonec jsem ty týmy na závěrečný úspěšný pokus poskládal tak, že paradoxně ta první fáze byla výrazně těžší a hrozně dlouhá, protože můj slabý tým neměl žádného dobrého damage dealera, zatímco v týmu B Cyrus sorcerer a Olberic warmaster úplně drtili a v podstatě nedali nepřátelům příležitost dostat mě do nějaké obtížné situace :-)

Nakonec jsem to poskládal takhle:
Tým A:
- Primrose scholar (ale na rozdíl od Cyruse neměla dobrý gear a staty, dělala malou damage a spíš sloužila jako shield breaker a na kouzlení ultimátky na Alfyna a H'aanit).
- Alfyn cleric (ten byl nejdůležitější člen, healoval, dával celé partě BP, kouzlil Rehabilitate na celou partu s ultimátním skillem dancera).
- Therion merchant (kvůli hired help, ale nakonec jsem to moc nevyužíval a Therion byl primárně debuffer, shield breaker a damage dealer se svou ultimátkou).
- H'aanit starseer (nakonec ty starseer abilities mi nepřišly tak užitečné, jak z popisků zněly, dokonce ani když měla ultimátku od dancera, aby kouzlila vše na celou partu; takže sloužila spíš jako debuffer s Leghold Trap a damage dealer).

Tým B:_
- Cyrus sorcerer (nepřekonatelný shield breaker a damage dealer; běžně dával po breaku 60k damage za kolo).
- Ophilia dancer (healer a buffer + ultimátka na Cyruse, aby kouzlil 2x).
- Tressa runemaster (Transfer Rune + Sidestep).
- Olberic warmaster (druhý nejlepší damage dealer se svou ultimátkou Winnehild's Battle Cry).

Dvojku už mám ve Steamu ve wishlistu a moc se na ni těším. O kvalitě jedničky asi nejlíp vypovídá to, že po 110 hodinách mám chuť dát si rovnou to samé (prý ve všech ohledech o kousek lepší) s druhým dílem :-) Ale dám si pauzu a dohraju si ještě předtím jiné hry.
@Pralev (komentář): Oho, naprosto skvělý, informativní komentář na skvělou hru! Je vidět, že to máš dobře nastudované a ta herní doba se v tom odrazila. Dokonce jsem zjistil i něco nového. A jestli jsi toho superbosse porazil bez návodu, tak všechna čest, já z té části mám dodneška noční můry :)
Bravo, opakovat! (třeba někdy u dvojky) :)
@Tainaru (10.02.2023 18:04): To by bylo fajn, ale zatím nevíme jestli ta hospoda nebude bod nula kde se to proste bude muset absolvovat. Den noc samozřejmě zní dobre a to jsem i vyzkoušel než jsem to vypnul. Zkoušel jsem lovkyni a bylo to trosku WTF. :)
@Charllize (10.02.2023 16:35): Podařilo se mi dojít k jedné další postavě a zverbovat ji do party. Tam mi dala hra na výběr, jestli chci pustit její příběh hned, anebo manuálně později, až dorazím někam do hospody. Třeba by se ti to podařilo projít bez toho, že by sis ty ostatní musel pustit taky :)
Ten systém dne/noci je taky pěkný. V noci se objevují tužší monstra než ve dne, asi se tím dá do malé míry regulovat obtížnost. Schopnosti postav (interakce s NPC) se taky mění ve dne a v noci.
@Tainaru (10.02.2023 15:18): Ja bych jen chtěl aby to zase nebylo rozmelneny mezi různý postavy které se pak daji dokupy. Chtěl bych si vybrat jednu a s ni hrát celou hru. Experiencni kočky jsem nepotkal ale určitě tam budou. Dále soubojak s boostovanim a weak mechanikou už začínám vnímat jako celkem nudnou věc. Budu pak sledovat tvoje postřehy jestli tam přeci jen nejsou věci co by mne přesvědčili :)
Takze peníze vrazím do Labyrinth of Galeria :)
@Charllize (10.02.2023 15:00): Mám to rozehrané za Apothecary. Už aby to tu bylo! :) Pár věcí doznalo změn, třeba režim dne a noci, který se dá tlačítkem změnit, anebo plavba na lodičkách.
Zbytek... jelikož jsem na samém začátku, tak těžko říct, ale strašně se zas těším na tu salvu různých bojových kombinací.
Nakonec se mi podařilo předobjednat tu sběratelku, ale kdo ví, jestli úspěšně.
A přijde mi to jak DLC k jedničce. Stejně to vypada, soubojak prakticky totožný, výběr postav podobný, hudba s podobném rytmu a nic zásadního na tom nevidím. Samozřejmě pro někoho kdo má rad první díl super, osobně ale zatím asi vynechám jelikož to na změnu věci co se mi nezdali nevypadá.
@Tainaru (18.02.2021 16:53): Mě ta edice přijde originální, jediné co mě v ni zklamalo byla mapa, ta je dle mého dost odflaknuta a nekvalitní.
Ale netrvám na tom, stačí mi pěkná knížka a nějaký blbinky k tomu. I když mám ale dojem ze k tomu žádná edice nebude :)
Ale jestli te ve škole nutily tohle vyrábět tak chápu ze té to štve :)
Edit: teď koukám ze jsem podobný příspěvek psal před časem níže. Achjo, už si nic nepamatuju :)
@Charllize (18.02.2021 16:41): To si taky říkám :) ale z těch edic mě zaujala jen ta korejská verze a přijde mi škoda, že se nedočkala vydání i v angličtině. Pop-up mě totiž vůbec nebere, to se nás snažili naučit tvořit v rámci knihaření na škole a přišlo mi to už tenkrát jako zbytečné plýtvání papírem i energií :)
Je pravda, že ty artworky jsou takové zvláštní. Někdy to vypadá hrozně dobře ne-mainstreamově a jindy (naštěstí vzácně) zas jako něco ze skicáku.

@Fritol (18.02.2021 16:47): Jasné, no... doufám, že po tomhle budou mít čas na další pořádný Octopath :D
@Tainaru (18.02.2021 16:34): Jop, to je ta mobilní hra a už vyšla, akorát jen v Japonsku. Zda vyjde na západě netuším. Vzhledem k tomu, že tam mají přidávat nový obsah postupně, tak hádám, že spíš nevyjde, protože by museli platit dlouhodobě lokalizaci.
@Fritol (18.02.2021 16:27): To je ta jejich mobilní hra? Vím, že to ohlašovali, a k vydání asi už mělo dojít, ne? Tak jsem si s prvními záběry v traileru myslel, že by tohle mohlo být ono. Ale asi ne.
Nicméně oni si ten HD-2D nějak nechali patentovat, že? Takže se v tom asi chtějí všelijak rochnit.
@Tainaru (18.02.2021 16:18): V minulosti ale řekli, že na další Octopath hře dělají a tu mezeru mezi tím má vyplnit Champions of the Continent. Pokud tahle hra nemá nic společného s Octopath Traveler, tak hádám, že dělají i na tom ještě.
Tak demo mě baví, příběh mi dost připomíná Hru o trůny, ale s obtížností bitev budu mít obecně asi docela problém, protože hned v té druhé mě jako správnou lamu dokážou snadno vyklepnout :D Jinak se mi to líbí, asi tam jde i dobře taktizovat a trošku i spolupracovat s ostatními postavami. Ale jak pravil Charllize, tak jsou tam cutscény a bojové mapy, symbolicky i nějaké drobné lokace na protáhnutí nohou. Ještě tam funguje jakýsi systém řešení diplomatických úkolů, kde hráč má zvolit jednu možnost řešení a může zkoušet překecat ostatní postavy, aby pro něj hlasovali, což se nakonec projeví nebo neprojeví ve hlasovacím řízení.
No, ne že by to bylo špatné, ale raději bych další Octopath, ten mě asi bavil víc :D
@Charllize (18.02.2021 03:34): Originálně ne, ale líbí se mi to. Graficky pěkné a když to tam pak trochu rozebírali, tak to vypadá, že je to dost příběhově zaměřené i s možností voleb. Za mě dobrý.
@Charllize (14.12.2020 23:22): Tak je fajn, že vydali aspoň něco, což je lepší než nic; i když je to dost pozdě, což je zas lepší než nikdy :) V těch příručkách člověk taky musí nechat majlant, ale rozumím tomu nutkání něco takového mít.
Snad pohnou s tím artbookem :)
@Tainaru (14.12.2020 23:17): To naprosto chapu ze te zajima vic ten artbook :)
Ja jsem trosku tema priruckama posedlej, ne ze bych je pouzival pro hrani, mam to jako takovy doplnek ke hre. Jako kdysi byval manual, jen za nej je treba vyplaznout penize navic :) Ale kupuju je jen k urcitym hram u kterych si myslim ze ta prirucka ma jakoby nejakou pridanou umeleckou hodnotu nebo je ta hra necim vyjimecna, bud pro mne nebo v obecnem pohledu.
@Tainaru (09.07.2020 11:50): U me hodne rozhoduje cena. treba 3000 nebo vic nejsem ochoten dat, a musim mit fakt pocit ze se mi to libi. Ta edice octopath travelera vysla na 2000, coz oproti zakladni edici ktera byla za 1500 neni takovy rozdil.
Ale z takovych sberatelek jako treba melo Darksiders 3, kde byli ctyri nebo pet figurek nevalne kvality za skoro 10 000 mi spis beha mraz po zadech :)
https://www.playincstore.com/wp-content/ ... ApocalypsEdition.jpg
@Charllize (09.07.2020 11:41): Závidím, knížky jsou nej. U těch mapek apod. je aspoň možnost nechat si je vytisknout na míru osobnímu vkusu. Já ale limitky stejně nekupuju, protože to bych pak chtěl mít všechno.
Hm, matně si vzpomínám na nějakou Bravely default/second edici, kde byla jakási podivná figurka. Tam asi člověk dopředu fakt neví, co přesně dostane.
@Tainaru (09.07.2020 11:38): pekna je, mam ji doma. jen ta mapa je dost spatna, na tom obrazku vypada lip, nakonec tam daly takovou ne divnem papire a je docela nekvalitni. Jinak mam taky radsi kdyz je artbook, nebo nejaka kniha proste. Treba za uplne nejhorsi povazuju ruzne figurky, to je takovy neseriozni otres:) Prave proto mam rad ty Nintendo sberatelky, jsou takove seriozni. I kdyz nekdy se nekomu i ta figurka povede.
@Charllize (09.07.2020 10:30): Je taky moc pěkná, rozhodně má svoje. Ale u té korejské se mi líbí navíc ten exkluzivní booklet. Jsem trochu víc knížkovej :3 No a taky se mi líbí estetika psaného hangulu :D
@Charllize (07.06.2019 23:12): A také těch nejdelších (v rámci příběhových SP), takže není prostor na jiné :).

Plus určitě, od Vagrant Story přes SMT k Eternal Sonatě, je z čeho vybírat pro různé chutě. Navíc už i na PC jde o silně zastoupený žánr.
Mít zrovna JRPG období, tak to za těch 50-60€, nebo kolik za to vlastně chtějí, klidně hned vezmu, vypadá to každopádně skvěle. Nicméně stále doufám, že Square někdy konečně na PC vydá i FF 1, 2, Tactics a Chrono Cross... každopádně jsem rád, že se čím dál tím víc JRPG objevuje i na PC, jakkoliv nejsem nějaký hardcore JRPG fanoušek, je to poměrně příjemné osvěžení a změna od všech těch ostatních RPG, o to spíše, že jsem ten (sub)žánr "objevil" teprve nedávno (když tedy nepočítám Final Fantasy VIII, který jsem hrával už v devadesátémdevátém).
@Fritol (07.06.2019 22:11): Ja myslim ze ta cena je naprosto fer vuci lidem co si hru koupi na switch treba dneska. Zaplati uplne stejne jako na steamu. Samozrejme je to dan za exluzivitu to prodleni, ale tak uz to dneska chodi.

Rozumis, treba kdyz by vysla Persona 5 na PC tak taky nebude za 20 euro. Bude proste za 50 nebo 60. Stejne jako na PSN.
@Charllize (07.06.2019 22:07): Klidně ať tam mají cenovku 60€ i 10 let, ale ať to nevydávají na další platformy a nebo to vydají na všechny platformy naráz. :D Tady to vydání o rok později je takové "Hodila by se nám nějaka korunka navíc..." imo by tam měla být prostě nějaka kompenzace. Buď obsah navíc nebo nižší cena.
Ale chapete oba dva pojem oficialni cena zejo? Protoze ta je uplne stejna jak na Switch tak na PC, neni nejmensi duvod to davat na PC levneji.

nepochybuju ze klic na steam se bude dat nekde koupit za pulku.
@Fritol (07.06.2019 21:49): SEGA ve vrchol na poli videoher :)). Yakuza 0 šla předobjednat za nějakých 13 euro, skvělé porty a prostě samé dobré hry. Naopak 60 euro za 2D takřka indie jRPG je šílenost, maximum bych viděl na 19 euro, aneb dokud nepřidají české koruny a normální ceny vzhledem k regionu tak hry nad 20 euro nelze na Steamu kupovat.
@Fritol (07.06.2019 21:49): tak ono to triskani penez je obousmerne. chystane vydani klasik jako Baldurs gate ci Torment na konzole bude kostovat 50 dolaru za krabicku. Na pc ty hry stoji 199 korun :)

A porad mam za to ze rok po vydani je to ok, porad to je nova hra. Koneckoncu plno obchodu ma travelera porad za plnou cenu na Switch a co vim ofiko ho na Switch vydavatel neslevnil, levnejsi ho maji obchodnici na vlastni triko.
Ofiko cena na switch je stejna jako ta steamu.
@Charllize (07.06.2019 21:45): Protože na PC hráčích jdou jen vytřískat peníze. Kdyby tu hru vydali zároveň se Switch verzí, tak ohledně ceny neřeknu ani slovo, ale rok po vydání za to chtít stejné prachy je trochu výsměch.

A ne všechny japonské hry to tak mají. Sega nebo Capcom mají tu cenovou politiku trochu jinde. Za pre-order PC portů Vanquish nebo Bayonetty jsem dal necelých 15 euro. Docela běžná praxe je, že když hra vyjde s takovým odstupem na jinou platformu, tak bývá cenovka 30-40 euro. Viz třeba Starlink a to je jen půl roku...