ObsCure

adventura > akční adventura *
30.09.2004 PS2Xbox
06.04.2005 PC
Obscure je survival horor odehrávající se na jedné střední škole v Americe. Pět kamarádů, Josh, Stanley, Kenny, Shannon a Ashley, řeší záhadu okolo jejich ředitele a jeho pokusech, protože se v noci ve škole objevují divné stvůry, které zabíjí vše, co se hýbe.

Jednoduchý a lineární příběh je provázen častou akcí a jednoduchými hádankami. Máte možnost hrát za jakoukoliv postavu plus jednu, co ovládá počítač nebo druhý hráč, zbytek vašich přátel je vždy na bezpečném místě.

Grafická stránka podporuje hororovou atmosféru a to platí i o soundtracku, který skládal Olivier Derivière, ten složil i hudbu ke hře Alone in the Dark: Near Death Investigation.

Hra se dočkala i druhého dílu.

M.a.t.t.: Na Windows 10 mi běží, jak 1, tak 2. Sice jsem se s tím chvilku pral, ale šlo to.

První setkání s touto hrou jsem učinil na PS2, kdy se mi, nevím jak do rukou dostalo demo a asi o tři roky později jsem si na PC koupil originálku. Ani nevím, proč jsem si tenhle úvod neodpustil, no nic.

Jak je již v popisku zmíněno, hra má na svou dobu hodně dobrou grafiku a skvělou deprimující, hororovou hudbu, která tvoří dobrou atmosféru. Děj je sice možná trošku ohraný, ale to spíše ve světě filmovém.

Ovládání je sice trošku "těžkopádné", ale po nějáké době hraní si na něj člověk zvykne, to se ovšem nedá (alespoň v mém případě) říct o kameře, která mi místy působila trošku problémy.

Pro: Děj, hudba, grafika

Proti: Kamera