Nioh 2: The Tengu's Disciple

30.07.2020
05.02.2021

rozšíření

První ze tří DLC nás přenese zpátky v čase do posledních let období Heian na pobřežní oblast Yashima. The Tengu's Disciple obsahuje 10 nových hlavních i vedlejších misí, novou výbavu i nepřátele. V příběhu sledujeme osud Minamoto no Yoshitsune a také objevíme nové podrobnosti k vazbě mezi legendárním mečem Sohayamaru a démonem Otakemaru.

Rozšíření navíc přidává novou post-game úroveň Dream of the Demon, která se dá považovat za NG+2. Tato obtížnost obsahuje mise od úrovně 250 do úrovně 350 a mimo jiné představuje nové "prokleté" nepřátele, kteří jsou obklopeni červenou září, a jsou mnohem silnější než jejich běžné varianty.

Tak konečně hotovo, všechny DLC na Dream of the Demon dohrány. Fun fact je, že dostat se do Dream of the Nioh v původní hře je jednodušší než dohrát DLCčka o dvě úrovně níž.

Archer build je bohužel o dost slabší než popisují všechny tutoriály na netu, protože nerfli Eagle Eye, ale jsem důkaz, že to jde. Pár tipů:

1) Jako klan si dejte Mohri, nejenže zvedá dmg luku a velikost toulce, ale hlavně můžete klanu donatovat luky za blessed arrows. Dejte mu všechny luky, který lootnete, blessed arrows není nikdy dost. S nimi se 90% yokai bossů stane směšně jednoduchými.

2) Nepodceňujte sílu ninjutsu a onmyo. Jela jsem steel talisman, protection talisman, rejuvenation talisman, explosion arrow, eagle eye a quick change scroll.

3) Ze setů mi nejlepší přišla kombinace Saika's Yatagarasu (7), Golden Boy (2) a Valiant Wanderer (3) spolu s Yatagarasu spiritem. Všechno co jde natemperujte na bow damage, burn accumulation a untouched ammo. Na luku mít samozřejmě speed up (auto target weak point a piercing projectiles už je ze setů).

4) Vyloženě nemesis archer buildu je boss Minamoto no Yoshitsune v solo 1v1 misi, kde si nahazuje reflect na projektily, je rychlej jako nejrychlejší human bossové a silnej jako nejsilnější yokai bossové. Naštěstí má i nevýhody obou, blessed arrows mu dávají obrovskou damage a není immuní na paralýzu. Přehodila jsem explosion arrows za stun arrows, burn accumulation za paralyze a Yatagarasu za Itokuri a držela ho v permastunu dokud neumřel. Stejná strategie se dá použít i na Ancient Nyotengu z posledního DLC.

5) Z yokai skills jsem používala pouze Kashu, která mi přišla neskutečně silná. Zbylý dvě souls cores jsem měla jen na podporu luku, konkrétně Flying Bolt a Fuki.

Celkově to asi není moc dobrý build na bosse, ale na procházení misí mě hrozně bavil. Všechno pěkně z dálky, nejlíp z místa, kde na vás nic nemůže, a hromadu slabších soupeřů už od nízké úrovně zabíjíte na jednu ránu střelou do hlavy.