Tak konečně hotovo, všechny DLC na Dream of the Demon dohrány. Fun fact je, že dostat se do Dream of the Nioh v původní hře je jednodušší než dohrát DLCčka o dvě úrovně níž.

Archer build je bohužel o dost slabší než popisují všechny tutoriály na netu, protože nerfli Eagle Eye, ale jsem důkaz, že to jde. Pár tipů:

1) Jako klan si dejte Mohri, nejenže zvedá dmg luku a velikost toulce, ale hlavně můžete klanu donatovat luky za blessed arrows. Dejte mu všechny luky, který lootnete, blessed arrows není nikdy dost. S nimi se 90% yokai bossů stane směšně jednoduchými.

2) Nepodceňujte sílu ninjutsu a onmyo. Jela jsem steel talisman, protection talisman, rejuvenation talisman, explosion arrow, eagle eye a quick change scroll.

3) Ze setů mi nejlepší přišla kombinace Saika's Yatagarasu (7), Golden Boy (2) a Valiant Wanderer (3) spolu s Yatagarasu spiritem. Všechno co jde natemperujte na bow damage, burn accumulation a untouched ammo. Na luku mít samozřejmě speed up (auto target weak point a piercing projectiles už je ze setů).

4) Vyloženě nemesis archer buildu je boss Minamoto no Yoshitsune v solo 1v1 misi, kde si nahazuje reflect na projektily, je rychlej jako nejrychlejší human bossové a silnej jako nejsilnější yokai bossové. Naštěstí má i nevýhody obou, blessed arrows mu dávají obrovskou damage a není immuní na paralýzu. Přehodila jsem explosion arrows za stun arrows, burn accumulation za paralyze a Yatagarasu za Itokuri a držela ho v permastunu dokud neumřel. Stejná strategie se dá použít i na Ancient Nyotengu z posledního DLC.

5) Z yokai skills jsem používala pouze Kashu, která mi přišla neskutečně silná. Zbylý dvě souls cores jsem měla jen na podporu luku, konkrétně Flying Bolt a Fuki.

Celkově to asi není moc dobrý build na bosse, ale na procházení misí mě hrozně bavil. Všechno pěkně z dálky, nejlíp z místa, kde na vás nic nemůže, a hromadu slabších soupeřů už od nízké úrovně zabíjíte na jednu ránu střelou do hlavy.
Zbytečně jsem fňukala. Utratila jsem všechny prachy za vylepšení equipmentu, předělala burn accumulation na paralysis accumulation a The Tengu's Disciple na Dream of the Demon dohrán. Jdu na druhý DLC. Pořád se držím luku.
@Peach (29.03.2023 02:57): Mně v Nioh 2 nepomůže ani to prefarmení. Ono to už od určité chvíle v oblastech které jsou dostupné moc ani nejde a je třeba pokročit dal aby bylo víc duší a silnější vybavení a když mi v cestě stojí boss je to pro mně problém. Ovladač jsem rozmlátil u takového toho hada co je asi ve třetí nebo čtvrté hlavní lokaci. ( nikdy se mi to nestalo až tady:) Jako dal jsem ho asi na 30 pokusu, na cca lvl 36. Pak koukám na yt jak ho nejakej mlaďoch dal na první pokus s levelem asi 20 a prohlásil ze je asi přelevelovaný :)
Příběh mi tam šel jedním uchem tam a druhým ven.
DLC trofeje jsou jedno, to nikoho nezajímá, důležitá je jen ta platina :)
@Charllize (26.03.2023 14:46): Jako jo, Nioh 2 chvíli zabere, než se jej člověk naučí ovládat. A to jsou ty nejtěžší momenty hry, pak je to už jen lehčí a lehčí. Teda aspoň co se týče NG a NG+1. I základní hru NG+2 jsem zvládla, ale DLC (na Dream of the Demon+) jsou peklo, a myslím si, že s bow buildem ani nejdou dohrát. Podle internetů to asi před dvěma lety šlo naopak až moc jednoduše, takže to vývojáři nerfli a teď je to nepoužitelný. To mám z toho, že jsem se do toho naivně vrhla, vybrala si herní styl, co se mi nejvíc líbil a nic si o tom dopředu nepřečetla. No nic, tak uninstall po 150 hodinách, 4 DLC trofeje chybí. Platina a 96% trofejí musí stačit. Na zbytek už nemám sílu...

Sekiro na druhou stranu nemá žádný RPG mechaniky, který tě podrží, když reflexy nestačí. Nedá se přefarmit či postavit OP build. Můžeš sice po Genichirovi získat pocit, že už tu hru ovládáš a nic tě nepřekvapí, ale vždycky je tu děda Isshin, který každýho casual hráče rozšvihá. To mi zas neříkej, že ne.

Každopádně character creator má Nioh 2 skvělej, asi nejlepší co jsem kdy viděla. Příběh mě ale nějak nezaujal, takže jsem stejně měla problém se do postavy nějak vžít a nakonec tak bylo úplně fuk, jak ta postava vypadá.
@Peach (26.03.2023 00:45): To mně určitě Nioh 2 bavi víc než Sekiro, ale o obtížnosti si myslím opak, z moji strany hlavně z důvodu ze Nioh 2 je pro mně příliš překombinovaný co se soubojáku týče a přijde mi i víc hektický. Ale moc se mi líbí rozvoj postavy a její tvorba v editoru. A takový ten nekompromisní megalomanský záběr co ta hra má.

Platinu máš jo? :) Ok, jsem nemožnej dědek s reflexem lenochoda, a zrovna tahle hra mi to dává pěkně sežrat :)
Já na druhým DLC odpálila můj DualSense :(
Hraju bow build s adaptivním triggerem a přestalo fungovat R2. No aspoň jsem si mohla koupit ovladač v jiné barvě. Ale adaptivní triggery jsem u této hry raději vypnula.

Platinu už mám, snažím se teď získat všechny trofeje z DLCček, ale 4 trofeje jsou za dohrání všech misí na Dream of Demon (NG +2) a na to asi kašlu... combat je fajn, ale jinak je to pořád to stejný do kola. Hrozně repetetivní a natahovaná hra na můj vkus (mám v tom přes 130 hodin). V rámci žánru a podobného settingu mě Sekiro bavilo mnohem více (ale bylo těžší).
Jednou se pochlapím a dám to i s DLC. Ta hra mi způsobila děsivou dehonestaci na duši i herním vybavení. Herní nepřítel číslo jedna :)