Nine Noir Lives

07.09.2022
16.04.2024

Děj hry Nine Noir Lives se odehrává ve městě obývaném výhradně antropomorfními kočkami. O moc ve městě se dělí dvě zločinecké rodiny, Montamňkoukové a Catuleti, avšak jakmile je spáchána vražda na syna jednoho z šéfů, křehká rovnováha v kočičí metropoli se vychýlila. Do případu se vloží soukromé očko Cuddles Nutterbutter, který má za úkol celou věc prošetřit. Bude muset nasadit všechny své pátrací schopnosti i kočičí smysly, aby společně se svou asistentkou Tabby vypátral vraha.

Jedná se o ručně kreslenou "point-and-lick" adventuru, která v sobě obsahuje jak velkou porci humoru a nadsázky, tak klasické kriminální vyšetřování ve stylu noir. Spolu s detektivem a jeho více než schopnou asistentkou hráči cestují po mnoha lokacích v kočičím městě, sbírají důkazy, řeší hádanky a vedou rozhovory s řadou svérázných postaviček. Jelikož se jedná o kočky, musí dotyčné předměty nejprve olíznout, což vede k řadě humorných situací a hlášek. Pro ty, kteří se nechtějí zdržovat se zapeklitými puzzly hra nabízí i příběhový mód s větším množstvím vodítek k vyřešení případu.

@jones1240 (05.10.2022 11:48): Mne to pripomenulo detektívne paródie na Sherlocka Holmesa a Agathu Christie, ktoré robili Monty Python a Fry & Laurie. Ale nehral som to zatiaľ, tak neviem, či je ten humor a príbeh dostatočne zábavný. Ale raz by som si to chcel zahrať.

Mne príde vizuálne "vtipné" aj to Chicken Police.