Nidhogg

Messhof •  Code Mystics (PS4, Vita)
13.01.2014
14.10.2014

Nidhogg je mnoha cenami ověnčená indie hra, ve které se chopíme mrštného šermíře a budeme se snažit porazit protivníka a dostat se na správnou stranu mapy. Protivník sice může být umělá inteligence, Nidhogg je ale hlavně koncipován jako multiplayerová hra, která lze hrát až v 8 hráčích, v tom případě se jede systém "pavouka", kdy proti sobě stojí vždy jen dva šermíři. Ti se snaží dostat na svoji stranu mapy - jeden doleva a druhý doprava, mezi čímž svádějí souboje a podle toho, kdo vyhrává, se také posouvají na mapě.

Hra nabízí propracovaný systém boje, kdy lze šavli držet v různých pozicích, házet ji, vyrážet zbraň protivníkovi z ruky a přitom lze samozřejmě dělat různé kotouly, přemety a salta.

Ja to uz mam kupene. Prida sa niekto na obcasne boje? :) zabava to je

momentalne na Steame za 3,49 eur 75% zlava

V jednoduchosti je krása.

Tohle rčení výborně pasuje na tuhle hru. Máme zde jednoduchou bojovou arkádu, kdy dostanete rozpixelovanou postavičku s kordem a proti ní se postaví postavička druhá rovněž s kordem. Šipkami nahoru a dolů pohybujete s mečem další klávesou děláte údery a poslední klávesou skáčete. Vaším úkolem je porazit soupeře a dostat se na konec mapy a stát se vítězem. Stejně tak musíte zabránit soupeři, aby se dostal ke svému cíli. A teď už víte všechno, boj může začít.

V singleplayerové kampani, kterou jsem na první pokus zvládl dohrát za 47 minut se utkáte s několika soupeři, kteří mají trochu odlišnou taktiku boje. Bohužel vadou na kráse jsou pouze čtyři úrovně, které jsou ovšem velmi pěkně zpracované, do kterých se budete několikrát vracet. Žádný příběh není třeba, zde jde pouze o souboje.

Hru jsem hrál pouze v singleplayeru a neměl jsem možnost vyzkoušet si multiplayer, což je škoda, protože si myslím, že s kvalitním protihráčem by zábava stoupla ještě výše.

8/31 - Trochu jsem měl z této hry strach, že bude obtížná. Ovšem poté, co jsem si zvykl na ovládání to byla skvělá zábava. Je škoda, že si nemám s kým vyzkoušet multiplayer.

Pro: Jednoduchost, soubojový systém, zajímavé mapy

Proti: Malé množství map