NHL 2002

17.09.2001
24.09.2001
11.12.2001

NHL 2002 je již třetím dílem série přeloženým do češtiny, i když jako v předešlých letech je hlavní zápas komentován Jimem Hughsonem a nově Donem Taylorem, který nahradil Billa Clementa.

NHL nabízí opět všech 30 týmů NHL, dále 20 týmů mezinárodních a přes 700 tváří skutečných hráčů. Asi nejvýraznější novinkou tohoto dílu je zahrnutí NHL karet ve stejném rozsahu jako v Madden NFL. Tyto karty lze použít v zápasech jak k vylepšení schopností jednotlivých hráčů, tak celých týmů. Je mezi nimi i několik bonusových karet, které otevírají nové oslavy hráčů a easter-eggy.

Ve hře jsou jako v minulých letech obsaženy módy zápas, turnaj, playoff, nájezdy, exhibice a samozřejmě nesmí chybět multiplayer, kde se můžete hlásit do internetových lig.

Jako každý rok se zlepšila grafika, přibylo množství nových animací (převážně publika) a zlepšila se umělá inteligence (kličky, hákování a přihrávka vzduchem). Mezi další novinky patří dvě nová označení výjimečných hráčů, sniper a hrdina, a také Hero Line, což je lajna nasazovaná na konec zápasu skládající se z nejlepších hráčů.

Tuto hru jsem hrál od té doby, co jsem ji dostal až po dobu, kdy jsem dostal počítač s Win7 a nějak si s tim neporadily... Tudíž jsem ji hrál od roku 2002 do roku 2009. Celých 7 let, a nepřestala mě bavit... Mezitím jsem vyzkoušel NHL 06, FIFU "užnevimkolik" a pár dalších, ale 2002ka prostě zůstává v mém ♥.

Nejvíce mě bavilo hrát turnaje, jako je mistrovství světa. Samozřejmě za Českou Republiku, ikdyž jsem si sestavu doplnil svými hráči. Tvoření hráčů byla věc, která mě na hře bavila skoro stejně jako samotné hraní. První lajnu tvořil Jaromír Jágr a 2 mí spolužáci :D ... Backové byli taktéž moji kamarádi ... Nejlepší byla ta věcička na úravu obličejů, akorát já ji používal na pitvoření obličejů, a tak moji kamarádi měli třeba 1 oko a různé další deformace.

A teď již k samotnému hraní. Můžete si zahrát turnaj nebo jednorázovku... Takže podle času. Jejda, čas :D OK, takže zrychleně nebo reálně. Reálně? Ano i zranění mají on a off... Stejně jako fauly, různé off-sidy a podobně. Pak ještě nastavení obtížnosti. Když se toto vše zkloubilo dohromady, vznikla Česká hokejová armáda, která měla trestných minut více než odehraných, polovinu soupeřů odnesli na nosítkách, průměrný počet mích hráču na ledě nebyl více než 4 a za tu slabou půlhodinku jsem dal kolem 25 gólů.

Všechny ty různé vylepšovací kartičky jsem příliš nepotřeboval, ale občas jsem si s nima okořenil hru.

Pro: Zranění, zábava, vtipný komentář, tvoření vlastních hráčů

Proti: Je to strašnej žrout času :D

O dost arkádovější, než ročník 2000, na něhož nedám dopustit. Stále je to ale zábava, vytváření hráčů taktéž, importování fotek na polygonový xicht je srandovní. Velice dobrý soundtrack a vynikající grafika. Výběr modů je široký a nepochybně zaberou mnoho hodin lidského času. S odstupem času, je pro mě ale největším plusem komentář. Ten byl na svou dobu neskutečně barvitý a hlavně vtipný. Hromada skvělých hlášek mě dost často odpoutala od dění na kluzišti. PÁR PŘÍKLADŮ

Pomocný komentátor: "Jsem z dnešní hry tak vzrušený, že jsi musím dát malý taneček (začne stepovat)....Johne ty mi vždy musíš pokazit radost".
Hlavní komentátor: "Promin"

PK: "Vítejte u NHL 2002 oficiální hry těch dlouhých šedivých chlapíků s velkou hlavou"

HK: (Probíhá bitka) "aaa je tu čas na komerční přestávku. Eh just kiddin"

PK: Rád bych řekl něco naprosto irelevantního"
HK: "You just did"

PK: Ten chlapík v mužstvu soupeře, rozsévá více negativní energie, a deprese než sestra Ratchedová" (odkaz na Formanův film "Přelet nad Kukaččím Hnízdem")

(Hluboký hlas) "Jste Don Taylor? Půjdete s námi bereme vás na výslech"
PK: "Ne počkejte ty sprostý E-Maily jsem neposílal já" (zabouchnou se dveře)
HK: "Don Taylor everybody"

PK: Ti chlápci hrají jako démoni, jsou po celém kluzišti, jsou všude. Vlastně jsem o komerční přestávce viděl na chodbě levé křídlo"

PK: " A máme tu konec velice podceňované druhé třetiny"

PK: "Aaaa vylil jsem si kafe na nohy"
HK: "To byly moje nohy!!"

To je jen pár věcí z mnoha, na které si teď vzpomenu. Časem se to začne pochopitelně opakovat, ale jak jsem napsal výše, na tu dobu, vskutku úctyhodné úsilí bylo vloženo do komentáře.

Pro: Grafika, hudba, mody, opět vytváření hráčů a týmů, komentář, dobrá hratelnost.

Proti: Moc arkádové (absolutní nemožnost dát gol z kličky).

Najlepšie NHL na PC. Hrával som to svojho času takmer stále. Hrateľnosť je na vysokej úrovni, o dosť sa to vtedy posunulo od NHL 2001. Všetko je spojené perfektnou hudbou a naviac tie zberateľské kartičky ma tam bavili asi najviac.

Pro: - hrateľnosť, zberateľské kartičky, hudba

Proti: - niekedy primitívna AI

Super hra,pro mne snad nejlepší s edice NHL.Na to že je to z roku 2001 se mi velice líbí grafika a také hudba je dobrá.
"Sběratelské karty " jsou taky super i když spíše mě bavily dělat achievmenty než zbírat karty :) , "Tvorba vlastních hráčů" - další super věc,vždycky sem si první vytvořil sebe a pak hromadu známých:D. Turnaje taky nejsou špatné.
Na pár bugů a občas trošku nedomyšlenou AI,která je spíš na zasmaní než na to aby Vás nějak naštvala je hra úžasná.Nemám co dodat.

Celková hratelnost = Velmi dobrá.
***85%***

Pro: Grafika,hudba,bodyčky,"rvačky" a snad všechno ostatní :D

Díky jakémusi zoufalství z nepřítomnosti kvalitního hokeje na PC (v posledních devíti letech) jsem se rozhodl vrátit se k NHL - nyní ročníku 2002 a odehrál jsem jednu celou sezónu. Hra je to (stále) vcelku kvalitní a ačkoliv mi dlouho trvalo, než jsem zápasy vyladil do realističtější podoby, tak pak jsem si těch 82 matchů vcelku užil. Díky roku vydání jsem samozřejmě trochu shovívavější.

Tím největším problémem posledního dílu na PC (09) je bezesporu velmi nízká obtížnost, tady jsem na "difficult" nebyl schopen ani projít do play-off! Dát gól šlo snad jedině z dorážky. Tady jsem tedy skutečně nestačil na výborné (pravda až příliš) brankáře.

Rád jsem si tak připomněl starej ročník a oživil si elitní skvadru těch let, opět jsem si připomněl jména jako: Housley, Coffey, Sakic, Yzerman, Messier nebo samotnýho SuperMaria.

Pochválit musím taky přítomnost skutečných statistik hráčů - možnost prohlížet jejich skutečný výkony v uplynulých sezónách. Jenom tohle mi zabralo několik hodin O:-)

85%

Pro: obtížnost, challenge, statistiky hráčů, NHL, simulátor hokeje

Proti: málo ovládacích prvků, nemožnost pokračovat navazující sezonou, nepřirozené pohyby hráčů na ledě, příliš arkádovité