Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Netvor Speed

2004
48
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Netvor Speed je jedním z účastníků pátého ročníku soutěže Becherovka Game, kde skončil v kategorii simulátorů na druhém místě za vítězným Becherovem a nachází inspiraci ve slavné sérii závodních her Need for Speed. Začínáte s 10 000 Euro, které využijete ke koupi jednoho ze čtrnácti vozů, jimiž hra disponuje, a vaším cílem je si ježděním vydělat desetkrát víc peněz, než jste měli na začátku, abyste se mohli opít v místním baru.

Jakmile se vydáte na závodiště, zvolíte si, zda budete závodit jen tak cvičně, nebo o peníze. Pokud zvolíte druhou možnost, nastává další výběr v podobě tratí (kterých je pět) a soupeřů, jež se liší kvalitou svého vozu a maximální částkou, kterou jsou ochotni vsadit. Po napsání výše sázky startuje samotný závod, který vidíte seshora, jako třeba v klasických Micro Machines. Jezdit musíte opatrně, protože vaše vozidlo se nárazy poškozuje a zpomaluje a je ho pak nutné opravit v garáži, což vás nějaké to Euro stojí, stejně jako nutnost čas od času doplnit nádrž pohonnými hmotami.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 55
Netvor Speed dělající si už svým názvem legraci ze známé série závodních her, některé díly v lecčems předčí. Jasně, vizuálem asi těžko, ale minimálně systémem poškození, které má vliv na jízdní vlastnosti vozů bezesporu.

Cíl vydělat 100 000 euro, které jsou v plánu následně propít v místní putyce, je vcelku směšný, ale co na tom. Hlavně je třeba si hlídat stav nádrže, aby auto nezastavilo v půlce trati. Tím, že se na jednotlivé závody sází, jsem měl o motivaci postaráno a danou částku jsem si opatřil vcelku rychle. Nejde o žádný převratný titul, ale na freeware scénu celkem ujde.

Pro: systém poškození, doplňování paliva, sázení na závody

Proti: krátké, cíl hry

+16
  • PC 60
Kultovní soutěž Becherovka game dodala hráčům nejeden přinejmenším zajímavý počin a Netvor Speed mezi takové rozhodně patří. Grafická stránka je tu asi nejslabším bodem ale to se u hry tohoto typu dá očekávat a rozhodně bych si ji dovedl představit i mnohem horší. Reputaci si ovšem parodie na populární závodní sérii napravuje až překvapivě širokou škálou vozidel, soupeřů a tratí. Téměř každý závod tak může být unikátní a dohrání hry, které mimochodem přijde tak akorát aby jste se nezačali nudit, je celkem zábava. Závěr pak mohl být o něco zajímavější než jen ve formě jakési reklamy na nejmenovaný alkoholický nápoj ale opět, na freeware a navíc reklamní titul je to ještě dobré. Těžko říct komu hru doporučit, prostě to zkuste a uvidíte jestli se budete tu cca hodinku než Netvor Speed pokoříte bavit nebo ne.
+6