Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Neopets: Puzzle Adventure

70
1 hodnocení Platformy
Žánr:
logická > logický rychlík *
RPG > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
25.11.2008 PC
10.12.2008 Wii
Vývojáři:
Infinite Interactive
Oficiální stránky:
http://www.neopets.com/puzzleadventure/
Neopets: Puzzle Adventure je logická hra, ve které se vžijete do role jednoho z dvanácti Neopetů. Vaším úkolem bude, jak jinak, zachránit svět od všeho zla. Při tomto zachraňování projdete několik kontinentů Neopie a splníte nespočet úkolů pro různé postavy.

Hra obsahuje také jisté RPG prvky. Avatar, za kterého hrajete, získává zkušenosti a postupuje na další úrovně, přičemž při každém postupu můžete vylepšit jednu ze tří vlastností hrdiny. Samozřejmě můžete svého hrdinu vybavit různými předměty a do tří slotů umístit chycená zvířata, takzvané petpety, které poté můžete používat v boji a fungují tak podobně jako například kouzla v předchozí hře Infinite Interactive Puzzle Quest: Challenge of the Warlords. Princip soubojů tentokrát není založen na spoj-tři principu Bejeweled Deluxe, ale na obracení kamenů na způsob hry Reversi.

Neopets: Puzzle Adventure obsahuje také multiplayer a to jak online, tak po LANu, abyste mohli měřit své síly a schopnosti se svými přáteli.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Já osobně mám tyhle logické "hřičky" moc rád, tak jsem si řekl, proč nezkusit i tuhle. Infinite Interactive u mě dost zabodovali s Puzzle Questem, tak jsem čekal něco velice podobného, jen s jiným principem bojů.

Jako první mě do hlavy trknulo jasně asijské manga zpracování, kde všechno vypadalo jako Pokémoni. Ty sice moc nemusím, ale řekl jsem si, že to zkusím překousnout. Samotná herní mapa je nakreslena slušně, takže ono zpracování je hodně vidět pouze při rozhovorech. Ty jsem se zpočátku snažil číst, ale příběh mi přišel natolik hloupý, že jsem je nakonec vždy přeskočil (je na to přímo tlačítko, hurá!).

Co nepřekvapí je množství obsahu. Můžete plnit hlavní i vedlejší úkoly, chytat petpety, nakupovat a prodávat předměty, vyrábět je a další, podobně jako v již zmíněném Puzzle Questu. Nejprve jsem se snažil všechny tyto činnosti provádět s vidinou toho, že se brutálně namakám a potom dám finálního bosse levou zadní. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že nové předměty a petpeti prakticky nikdy nejsou výrazně lepší než ti, které mám, a snaží je prakticky k ničemu. Hru jsem nakonec dohrál s petpety a předměty, které jsem získal v prvním ze tří světů.

To bych ještě zkousnul, kdyby byly záživné alespoň ty všudypřítomné souboje, což se bohužel nestalo. Princip soubojů je jednoduchý, ovšem brzy se dostavuje stereotyp, protože existuje pouze cca 5 hracích planů a jak si jednou hráč určí strategii na každém z nich, hraje ji pořád znovu a znovu. Stalo se mi pouze několikrát, že by mě nepřítel se svými petpety přinutil změnit strategii, což je bohužel špatně. Ke konci jsem dokonce našel takovou strategii, že závěrečný sled soubojů jsem udělal hned na první pokus a to za cca 20 minut, což je na vyvrcholení hry, kdy každý souboj má být výzvou, dosti málo.

Nakonec tedy musím říct, že Neopets: Puzzle Adventure má všechno, co Puzzle Quest, ale v každém směru mu větší či menší kousek chybí k tomu, aby byl stejně skvělý.

Pro: Spousta obsahu, ač asijské manga, je to relativně pěkně nakreslené

Proti: Nevyváženost obsahu, repetitivní a nakonec i příliš snadné souboje, primitivní příběh

+5