Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Neon Genesis Evangelion: Iron Maiden

Girlfriend of Steel, Shinseiki Evangelion: Kōtestu no Gārufurendo

1997
26.03.1998
16.04.1998
duben 2006
09.04.2009
86
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hra Girlfriend of Steel (鋼鉄のガールフレンド Kōtetsu no Gārufurendo), v Evropě také známá jako Iron Maiden, má základ v prostředí z anime a manga série Neon Genesis Evangelion od GAINAXu. Hra byla vydána pouze v Japonsku, ale je také možné ji sehnat v amatérské anglické verzi (jen text samozřejmě) a na konci roku 2006 vyšla Special Edition k oslavám desátého výročí vzniku této anime série. Samotná hra je komunitou brána jako jedna z epizod k seriálu, ovšem do samotného seriálu prakticky vůbec nezasahuje. Děj je zasazen do doby mezi objevením jedenáctého a třináctého Anděla (13. až 18. epizoda seriálu).

Samotný styl hry připomíná textovou adventuru ze samotných začátků herní historie, ale s přítomností ilustračních obrázků a zvukového doprovodu (doplňující ten textový). Hráč má potom v daných okamžicích možnost volby, jak pokračovat. V podstatě se jedná o interaktivní komix.

Girlfriend of Steel se pak v Japonsku dočkala několika pokračování, zejména pro PS2.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Spíše než hra jde jen o celkem zajímavou ucelenější epizodu seriálového anime odehrávající se mimo děj velkého bratříčka. Možností hra moc neposkytuje, jen pár voleb v rozhovorech (ač mají trochu vliv na příběh a i zakončení) ale vesměs to je jen sledování namluveného komiksu.

Pro fandu NGE povinost (příběh je kvalitní), pro fandy anime potenciální magnet k seriálu, pro všechny ostatní nuda.

PS: Moje hodnocení berte s rezervou, jsem něco jako NGE maniak :D
+9