Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

NEO Scavenger

80
9 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
15.12.2014 PC
Vývojáři:
Blue Bottle Games
Oficiální stránky:
http://bluebottlegames.com/main/node/2
NEO Scavenger je postapokalyptická survival hra, jejíž náplní je samo přežití v nehostinné pustině, a pokud přežijete dostatečně dlouho, možná i zjištění, kdo vlastně jste. Je založena na tahovém pohybu na hexagonové, zčásti náhodně generované mapě.

Jedinečnost postavy je dána na začátku hry výběrem ze souboru schopností a traitů. Každým tahem určujete, kam se vydat za hledáním zásob, kde budete tábořit, co si vyrobíte, zda si troufnete na souboj či raději zůstanete skryti anebo rychle utečete. Smrt číhá na každém kroku, ohrožuje vás zima, divoká fauna, nemoci i další hladoví přeživší. Zkušenostní body zde nezískává vaše virtuální postava, nýbrž vy sami, především zásluhou permanentní smrti bez možnosti funkce save/load a zlepšujete se tudíž s každým restartem hry.


Poslední diskuzní příspěvek

Teď jsem to měl pěkně rozehraný, solidní výbavu, všechno se zdálo super a pak mě zabil dogman jednou ranou. Kruci.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
NEO Scavenger je pro mě velmi netraddiční hra, které se nějakým záhadným způsobem povedlo vzít různé (osamoceně někdy i otravné) prvky a spojit je v jeden velmi zábavný celek.

Příběh je pro mě zatím záhadou, ale jeho odhalování mě opravdu baví a přestože je vyprávěn pomocí dlouhých knižních textů a několika pixelovatých obrázků, s každou další indicií získává na atraktivitě.

O grafické stránce moc nemůže být řeč. Ta je ryze účelová, avšak plně dostačující, jelikož v této hře nejde o nablýskané, trojitě vyhlazené hrany.

Hlavní zábavu poskytují nesmlouvavé herní mechaniky, které ze začátku mohou hráče odradit. Po pár hrách si však i ten nejtvrdohlavější člověk zafixuje, že je nutné jíst, pít a spát, že je nutné teple se obléct a že vyhrožovat ozbrojené stráži a pak utíkat s prostřeleným kolenem není nápad tisíciletí.

Sice bych uvítal několik zjednodušení, ale připadá mi geniální, že pokud člověk nechce umřít hlady, musí zabít zvíře a pomocí ostrého předmětu jej stáhnout a naporcovat. Aby mu maso déle vydrželo, je nutné zapálit oheň pomocí zapalovače a malých klacíků, následně ho rozšířit pomocí většího klacku, a pomocí dalšího klacku nad ohněm maso opéct.

Pití nepřevařené vody může být také nebezpečné. Postavu pak může zchvátit průjem, takže ztrácí tekutiny rychleji a je vysílená, tudíž na hexové mapě nepřeková takovou vzdálenost. Stačí jen mít něco, co se nad ohněm nerozteče, do toho vodu nalít a pak se těšit ze sterilizované vody.

Kdybych měl popisovat herní mechaniky dál, psal bych ještě půl roku. Důležité je, že tahle hra je překvapení, je geniálně jednoduchá a přitom hrozně komplexní. Jediné, co mi na ní vadí, je permanentní smrt. Naštěstí se dá vcelku jednoduše ošulit :). NEO Scavenger je skutečný simulátor přežití.

Pro: Zábavnost, neokoukanost, geniální herní mechaniky, mysteriózní atmosféra

Proti: V některých případech nedomyšlené ovládání, permanentní smrt

+8