Nekopara Vol. 3

Nekopara Vol. 3 - Neko-tachi no Aromatise

26.05.2017
27.06.2019

Další pokračování série vizuálních novel Nekopara z cukrářství La Soleil se soustředí na kočičí dívky Cinnamon a Maple.

Cinnamon, třetí nejstarší sestra z rodiny, je veselý, ale perverzní snílek, který často nevhodně interpretuje situace. Maple je druhá nejstarší, ale povahou nejdospělejší sestra. Je pokojná, nezávislá a elegantní, i když se někdy chová nezdvořile k zákazníkům.

Jednoho dne se Maple ale zdá zvláštní sen a chce ho splnit, ale neví jak. Maple se jí přitom snaží pomoci.

Zatím poslední díl veleúspěšné Nekopary mi trvalo dohrát asi nejvíce času, za což mohl asi i fakt, že jsem se na něj kvůli postavě Skořičky/Cinnamon těšil ze všech nejméně. Ne fakt, tenhle typ nadržené a neustále slintající baby fakt nemůže lidi bavit, alespoň u nás na západě tedy ne. Javorka/Maple mi ale na druhou stranu přišla ze všech dosud uvedených postav nejzajímavější a její příběh celou hru naštěstí zachraňoval. Tentokrát se zápletka tedy točí kolem toho, že by člověk měl jít za svým snem a tím odkrýváme i minulost Kashou, který se postavil svým rodičům a šel dělat dorty.

Po téhle hře už fakt nevím, co by mohla série nabídnout a klidně bych to i tou trojkou ukončil. Letos však má vyjít ještě čtyřka, kde máme poznat rodiče hlavní postavy, což je fakt úplně to poslední, co by ze značky mohlo jít vyždímat. Nové kočky snad navíc nebudou do hry nastrčené moc na sílu. No uvidíme, já se asi brzy vrhnu na anime, abych mohl srovnat, jestli se kočky podařilo převést stejně zábavně i do rozpohybovaného média a až vyjde čtyřka, tak se tu asi zase spolu uvidíme.

Pro: Javorka a její příběh o následování svého snu

Proti: Skořička a stále nesnesitelnější Shigure