NBA Live 07

25.09.2006
06.10.2006

NBA Live 07 je již třináctým počinem ze série NBA Live. Již tradičně nám hra nabízí mód rychlé hry (exhibice), dynasty mód (sezóna za sezónou v manažerském křesle s jedním vybraným týmem), mód sezóny (to samé jako dynasty mód, ale jen jedna sezóna), playoff mód, hra online, all-stars víkend (dovednostní soutěže hráčů - střelba z trojky, smeče), hra jeden na jednoho a tělocvična. Nejvíce změn z výše jmenovaných se dočkal bezpochyby dynasty mód, zde už budete kromě najímání asistentů a skauta pracovat i s morálkou vašeho mančaftu. Druhou novinkou jsou zprávy, které dostáváte pomocí e-mailů. Už nebudete dostávat jen základní informace o týmech z NBA (transfery apod.), ale i bulvární zprávy o hráčích (např. O´Neal má nový účes a tetování).

Další novinkou ve hře je takzvaný X-Factor. Takto jsou označováni hráči, kteří jsou sice průměrní, ale mají veliký potenciál zazářit v důležitém utkání a třeba ho rozhodnout pár sekund před jeho koncem. Takový potenciál mají ale i hráči označeni přívlastkem Freestyle Superstar.

Co se týče hratelnostních novinek, tak velkých vylepšení doznaly nahrávky. Ty jsou o něco snadnější, ovládají se pomocí dvou tlačítek na klávesnici - jedním ovládáte jejich směr a druhým sílu. Přihrávky vám budou usnadňovat také vaši virtuální spoluhráči, budou se snažit nabíhat si do volných prostor a uvolňovat se od svých obránců.

Hra vyšla na všechny platformy od PC, přes konzole, až po mobilní telefony. Na obalu se objevil Tracy McGrady z týmu Houston Rockets.