Navždy v mojich šlapajach

freeware
2004 PC
Rodiče vám nešťastnou náhodou zahynuli, a jelikož ještě nejste plnoletí, musíte se odebrat bydlet ke svým příbuzným, kteří se mají stát na několik následujících let vašimi opatrovníky. Jako budoucí domov vám bude sloužit tajemný rozlehlý hrad, v němž tito příbuzní bydlí. Od prvního pohledu je na něm cosi podezřelého, protože jste hned při vašem příjezdu spatřili v jedné z věží tvář dívky, o které se následně dozvídáte, že už je několik let po smrti. Vy máte za úkol se do výše zmíněné věže stůj co stůj dostat a onu záhadu vyřešit.

Hra samotná je protkána několikastránkovým textem, který se objevuje po každé její úspěšně dokončené části. Je zde minimum lokací a kratší herní dobu značně prodlužují minihry, které jsou celkem tři. Navždy v mojich šlapajach je tajemná adventura, pocházející od vývojářů ze sousedního Slovenska. O dvanáct let později vyšel druhý díl.

Oficiána stránka kde sa dá hra stiahnuť nvms.wz.sk a informácie o druhom pokračonaní.

Adventurka od sousedů ze Slovenska mě zavedla na tajemný hrad neznámo kde, v jehož věži jsem spatřil již dávno mrtvou dívku, a ihned jsem začal tuto záhadu řešit. Jedná se o klasickou freeware adventuru, která patří spíše do podprůměru.

Co je však na tomto dílku výjimečné, je způsob vyprávění příběhu. Ten mi byl předkládán po částech formou několikastránkového deníku a překvapivě byl vcelku zdařilý. Lokace vypadají celkem pěkně, ale ručně dokreslené objekty celkový dojem z nich úplně zkazí. Škoda, že adventurní část včetně miniher nestojí za moc, jinak by se dalo přemýšlet o dvojce.

Pro: příběh a způsob jeho vyprávění

Proti: dokreslené objekty v lokacích, minihry, bugy