Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

My Memory of Us


Komentáře

« Předchozí Následující »
  • PC 75
My memory of us je malá hra o velkém přátelství a možná i jedná ztracené lásce. Jedná se o příběh z doby kdy naši zemi obsadil král robotů, jeho vojáci, také roboti, začínají tyranizovat město a lidé se jich bojí. Králi robotů nejsou úplně všichni lidé po chutí a tak je začne rozdělovat. Kdo se mu nelíbil toho jeho vojáci označí červenou barvou a musí do ghetta. Ano, jistě v tom poznáváte alegorii na naši minulost zase ne až tak vzdálenou.

Hlavními hrdiny jsou dva malí kamarádi, kluk a holka, za které střídavě hrajeme. Kluk je tak trochu lapka a holka zase umí opravdu rychle běhat, takže se tihle dva dobře doplňují. Cestou za svým úkolem se různě rozdělují a tu holka zachrání kluka aby pak on na oplátku zase zachránil jí. Ovšem do země přichází vojáci krále robotu, takže není vše dovoleno a je těžké se někdy dostat na ta správná místa. Ani rádio se nesmí poslouchat a za vylepování plakátů vás mohou přísně potrestat.

Vzhled hry tak trochu připomíná komiks. Celá hra je černobílá, tak že jsou pěkně vidět ti správní lidi od těch nesprávných, jenž jako jediní mají na sobě něco červeného, což je třetí barva ve hře. Hudební doprovod moc pěkně ladí s tímto černobílým vzhledem. Hra je s českými titulky, ale ty budete číst je při předělových animacích. Místo mluvení je vše vyjádřeno jednoduchými piktogramy. Herní doba je cca 4 až 5 hodin. Ale myslím, že ty méně zkušené hráče dokáže potrápit i na mnohem delší dobu. Za mě určitě vhodná hra i pro menší a méně zkušené hráče.

Pro: grafický design, hudba, herní doba

+10