MotoGP 08

24.10.2008
24.03.2009

MotoGP 08 je dalším dílem populární série MotoGP. Jelikož se jedná o hru s oficiální licencí, můžete se těšit na originální jména motorek, tratí, týmů a jezdců.

Body, které získáte za vítězství v závodech, budete moci vyměnit za upgrady pro zlepšení rychlosti, brzdění, přilnavosti či zatáčení. Ve hře je celkem 18 tratí, mezi nimiž je nově i americké Indianopolis či noční závod v Kataru. Součástí hry je vedle offline režimu (klasické módy jako Kariéra, Time Trial či Challenges, za které se odemyká nový obsah) i režim on-line (až pro 12 hráčů) či možnost hrát hru po LANu. Nechybí ani nastavení míry realističnosti jízdního modelu od arkádového až po plně realistický. Hra je oproti svým předchůdcům vylepšena po stránce grafiky.

Kvůli dostupnosti sice jen na emulátoru Xenia, ale docela dobrý. Ještě přehledný, jednoduchý menu a docela i pěkná grafika.

Motopočin od matadorů závodních titulů Milestone je pro mne co se týče motorek zklamáním. Pro mě je tento titul silnou arkádou pro nenáročné. Motocykly se chovají dosti nereálně a na silnici působí jako tříkolky z motorem s Trabanta. Potěší silná licence, obsahujíc velké množství týmů, jezdců a strojů. Zastoupeny jsou všechny kubatury. Českého hráče potěší též přítomnost českých jezdů. Abrahama a Peška.

Pro: Bohaté licence, čeští jezdci, vcelku slušně vzhlížející grafika

Proti: Arkádové pojetí závodů, špatný AI