Vývojáři z NetherRealm každou svou bojovkou posouvají hranice žánru o kousek dál. Přinejmenším vizuální stránkou. Je až neuvěřitelné, o jak velký posun se jedná. Příběhové cut-scény (on je celý story mód vlastně jenom dlouhý film, občas přerušený souboji) nám přináší solidní Mortal Kombat podívanou. Hloupou, to ano, ale veskrze zábavnou.

I samotné mlácení soupeřů dává vzpomenout na díly, které jsme hráli před dvaceti lety. Zůstávají v zásadě 2D (aneb nelze uhýbat do stran), rychlé a hlavně brutální. Brutality a Fatality vykouzlí na tváři nejeden úsměv. Postav je dostatek a další přibudou jako (placená) DLC. Každá z nich má navíc unikátní počátečný dialogy podle konkrétního soka, takže potěší i srdce zarytých fanoušků.

Horší už je nepřeberné množství obsahu. Stovky obleků, zbraní a dalších blbůstek se odemykají zcela náhodně v neustále se měnících časových věžích. Do zbraní navíc ještě můžete vkládat vylepšení. Potřebujete tak nejen konkrétní vylepšení pro danou zbraň, ale musí mít i správný tvar, aby do slotu ve výzbroji pasovalo. Ještě před tím si ale onen slot musíte otevřít bojováním. Upřímně, je to naprostá magořina a otevřít si všechno nikdy nedokážete, neb pravděpodobně dříve skonáte stářím. Běda ale, jak vám vypadne uprostřed věže spojení se serverem, pak si ji dáte znovu celou hezky od začátku.

Vše si lze zpřístupnit hraním nebo otevíráním truhel v překvapivě propracované Kryptě, kde na ostrově řešíte jednoduché hádanky a hledáte klíče k dalšímu postupu. Máme tu několik druhů platidel a desítky (možná i stovky) všemožných itemů pomáhajících s postupem hrou.

Když ještě vezmu v potaz, že tu plníme všemožné týdenní žebříčky sloužící k (jak jinak) odemknutí dalšího obsahu a úplně pitomé AI boje, kdy pošlete svého upgradovaného válečníka do spárů upgradovaného válečníka jiného hráče, ať můžete sledovat, jak si dávají vzájemně po držce a ve výsledku pak obdržíte (hurá!) další odměny.

Je vážně škoda, že MK je tak nemožně grindovací hra, že kdejaká mobilní gacha aplikace bledne závistí. Držet se klasičtějšího pojetí, tak by se jednalo o jednu z nejlepších bojovek všech dob.
Tak s čekáním na další díl, který bude restart série, tu mám další povinnost okomentovat tenhle 11tý díl. No co říct asi víc než již bylo řečeno? Z mého pohledu zase povedený díl, který sice neposouvá nijak výš značku jako takovou a nedodává hodně nového, ale z herního pohledu ovládání je zase trochu lepší a propracovanější a grafika samozřejmě taky nezahálí. Jinak je to klasický MK jako v posledních letech i s příběhovou linkou, která je jak béčkový film z 90tek ale přesně tohle si já u bojovký dokážu představit a vůbec mne to nepohoršilo. Jinak nové mechaniky tady jsou, ale vše vám vysvětlí tutorial. Jinak teda se tu zase nacházejí krypty a opravdu šílené množství udělátek pro vaše postavy, kostýmy a já nevím co všechno a to trochu i otravuje protože řekněme si to narovinu, krypty nejsou nijak zvlášť top zábavná část. Ale věže mne třeba nijak nevadili. Zkoušel jsem i online verze a díky tomu, že sice jsem trénoval dlouho tak jsem nedostával tolik naklepáno a dokonce si i tuhle složku hry užil. Každopádně pokud nejste fanda bojovek, asi ani tady vás nic nepřekvapí a hra vám nenabídne něco, díky čemu budete už hrát jen tyhle typy her. Ale pro fandy série je to další fajn díl, který jsem si rád zahrál.

Pro: postavy, vylepšené mechaniky ovládání, brutalita, fatality, mne bavil i příběh

Proti: potřebujete spoustu času aby jste se zlepšovali, vracení se do hry může po chvíli nudit, krypty, obtížnost