Moorhuhn Adventure: Der Schatz des Pharao

Crazy Chicken: The Pharaoh's Treasure

01.11.2003

Je bouřlivá noc a Moorhuhn Indy ve svém sídle ve Skotsku nemůže usnout. Když se začne probírat knihovnou, aby si vybral něco na čtení před usnutím, vypadne z jedné staré knihy roztrhaný pergamen. Poté, co Moorhuhn jednotlivé kousky sestaví, objeví se před ním mapa, která ukazuje cestu do nitra pyramidy kdesi v centrálním Egyptě. Mapa popisuje poklad nedozírné ceny, který zde ukryl dávný faraon Tutatüt. Moorhuhn se okamžitě vydává na nebezpečnou cestu...

Faraonův poklad je prvním z adventurních dobrodružství světoznámého kuřete, které svou cestu ke slávě začalo v jednoduché arkádě Die Original Moorhuhnjagd (1999). Hra je plnohodnotnou point-and-click adventurou s roztomilým grafickým zpracováním z nezávislého pohledu, ve které budete kuře doprovázet při jeho cestě ze Skotska do egyptského městečka Inshalalala, kde by se měl nacházet bájný poklad. Cesta to bude plná nástrah a hádanek, které se stanou náročnějšími v okamžiku vašeho vstupu do pyramidy. Zde se pak setkáte i se strážci pokladu a zlými mumiemi.

Tuhle hru jsem nehrál, ale vím, že měla bezvadnou muziku, v menu i v credits. Obecně tehdy Phenomedia válela.