@Crash (10.06.2013 10:51): Vím, že jdu pozdě na párty, ale přesto bych po letech rád odpověděl. Moorhuhny 2 byli k dostání v sekci "freeware" na CD německého Chip, což byl a myslím, že stále pořád je fungující časopis. Jednička, winter až X jsem vždy bud tehdy sehnal na CD z nějakého časáku nebo stáhnul z herní stránky, kdo ví, jak to ve skutečnosti bylo. Já mám začátek této série zafixovanou jako freeware.
@Dan9K (09.06.2013 22:54): Jak to bylo s jedničkou jsem právě přidal do zajímavostí protože je to rozhodně netradiční příběh. Čistě legislativně vzato se jednička za freeware považovat nedá, naopak by se dala označit za pirátskou kopii.

Jak je to s dvojkou si ale netroufám stoprocentně tvrdit. Nicméně na stále ještě jakžtakž funkčních stránkách si můžeš všimnout velkého tlačítka "Jetzt kaufen", které ale bohužel nefunguje. Na německým Amazonu je asi 16 bazarových nabídek této hry k prodeji. Takže se určitě prodávala. Nicméně v historii se na těch samých stránkách píše že při vydání dvojky byl zájem tak obrovský že stahování shodilo servery společnosti. Já se vždycky domníval, že to co kolovalo, byla jen tzv. demo verze.

Otázka ovšem je, zda tomu tak skutečně bylo, a zda se nějak lišila od té prodávané verze, nebo šlo jen o to, že sis tu samou hru koupil v krabici, na CD s manuálem a možná nějakým doplňkovým předmětem. To skutečně nevím. A pátrat po tom nebudu.
@Crash (09.06.2013 22:15): to je podle mě chyba. Moorhuhn 2 byl myslím free, stejně jako jednička, stejně jako trojka a možná i Winter Edition. Placený bylo až Wanted a X. A pak všechny ty Kart.