Tahle Freewareovka byla ve své době snad populárnější než teď Minecraft. Ale na rozdíl od MC ji hráli všichni bez rozdílu věku, pohlaví, sex.orientace, postižení, náboženského vyznání nebo rasy. Ano, když na CD CHIP byl 2 díl a strejda to nainstaloval. A když jsme s rodinou přišli na návštěvu. První věci bylo zapnutí strýcova PC a celá rodinka hrála a obdivovala vylepšení původního dílu. Rozsáhlost, ozvučení a více možností nám i potom doma u našeho PC zaručila spoooousty hodin zábavy. A i dnes vás dokáže na hezkých pár minut zabavit. Škoda jen, že si autoři nedali vice práce a do hry nezabudovali více map, takto velmi brzy přichází stereotyp.
Tato hra je kult, legenda mezi Freeware. Víc k tomu snad není třeba dodávat.

Pro: Více možností, návyková hratelnost, ozvučení.

Proti: Jen jedna mapa.

Druhý díl z populární série arkád, v nichž jde o to, postřílet co nejvíce slepic nebo přesněji bělokurů skotských, se v tom zásadním nemění. Bodové ohodnocení za vzdálenější lovnou zvěř je vyšší, než za ty bližší kusy a i časový limit zůstal stejný.

Přibyla však spousta sestřelitených předmětů, jako je posed, strašák nebo třeba balónky. A právě tyto předměty posouvají hratelnost o kousek dál. Už jsem se nemusel soustředit jen na slepice, ale pálil jsem o sto šest i do stromu či pavouka, který na něm visel.

Moorhuhn 2 není žádný AAA titul, u kterého bych strávil několik desítek hodin, ale na odpočinkové hraní je to ideální kousek.

Pro: zábavné, rychlé, spousta sestřelitených objektů

Proti: po čase stereotyp