Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

EA sa kvôli názvu hry dostali do sporu s firmou Edge Games, ktorej zakladateľ Tim Langdell vlastnil ochrannú známku na slovo Edge v súvislosti s hrami. V septembri 2009 sa EA snažila zrušiť túto známku, za čo ich Langdell obžaloval. Po niekoľkých procesoch boli v apríli 2013 Langdellove práva na slovo Edge nakoniec zrušené.

Tvůrci

Autorkou příběhu hry je scénáristka a původně herní novinářka Rhianna Pratchett (dcera slavného spisovatele Terryho Pratchetta). Ta se k práci na hře dostala až teprve rok před jejím vydáním. Podle jejího vyjádření v rozhovoru pro britský časopis GamesTM vývojáři pracovali na hře bez jakéhokoliv scénáře příběhu, měli navržený svět, hlavní postavu i mechaniky hry, ale příběh vlastně až dodatečně musela do hry naroubovat právě Rhianna Pratchett.

Zdroj: Článek “Za lepšími příběhy ve hrách” v časopise Score č. 293 - str. 91

Hardware

HW nároky
MINIMUM
CPU: Intel Pentium 4 3.0GHz or 100% compatible equivalent
RAM: 1 GB
OS: Microsoft Windows XP SP2/Vista/7
Video Card: 256MB memory with Shader Model 3.0 (NVIDIA GeForce 6800 or equivalent, GeForce 7300 is below minimum requirements)
DirectX version: 9.0c
Sound Card
Free Disk Space: 8 GB
DVD-ROM:

DOPORUČENÉ
CPU: Intel Core 2 Duo 2GHz or 100% compatible equivalent
RAM: 2 GB
OS:Microsoft Windows XP SP2/Vista/7
Video Card: NVIDIA GeForce 8800 or greater, Shader Model 3.0, 512MB memory
DirectX version: 9.0c
Sound Card
Free Disk Space: 8 GB
DVD-ROM:

Easter eggy

Ve hře lze vidět obří krysu velikosti menšího vozidla, stačí v části "D" mise "Kate" střelit do motoru náklaďáku ve chvíli, kdy zahýbá, a poté střelit do bílého místa v oranžovém znaku na budově za ním.

Ostatní

Hra obsahuje neobvyklou protipirátskou ochranu. Při jednom z přeskoků mezi budovami se běh postavy postupně zpomalí a není možné se dostat na druhou stranu.
Ve hře se opakovaně objevuje nápis "Finis coronat opus". Jde o latinský výraz pro "Konec korunuje dílo".

Stejný nápis je uveden také na erbu na skutečném hradě Kokořín.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát na jediný zátah za 57 minut a 32 vteřin.
Pokud se vám ve Steam verzi hry hned po tutoriálu sekne hra a zůstane zobrazená jen bílá obrazovka, řešení je snadné. Ve video options v menu hry vypněte PhysX efekty. Poté stačí hru restartovat a zaseknutí se již neobjeví.
Jako součást marketingové kampaně společnost Electronic Arts uzavřela spolupráci s vývojářem Bradem Bornem, aby vytvořil flashovou verzi hry ve druhém rozměru. Je možné si ji zahrát na jeho webové stránce.