152 GB, slušný :D Tak to se k tomu dostanu až večer.. Už to někdo zkoušel? Kam vedl váš první let?
Jak to běhá na i5 + 1070 odkaz

Nejhorší a nejlepší grafika, manipulace s počasím a čas! - Flight Simulator 2020 odkaz CZ video.

Svatý Václav, Los Angeles a TA NEJVĚTŠÍ DÍRA! - Flight Simulator 2020 odkaz CZ video.

PS: Ačkoliv ta hra není dokonalá, má své mouchy a je jasné, že Azure AI se má ještě co učit, respektive vývojáři se soustředí na manuální práci (letiště a okolí), musím uznat že hra vypadá naprosto úžasně. Tohle je opravdový NEXT GEN. Kéž i ostatní části budou stát za to. Uvidíme, již brzy. :)
No jinak jsem zvědavej, jak s tímhle počinem MS dál naloží. Přece jenom když už se ve hře objeví mapa celýho světa, tak by byl hřích do toho časem nenaroubovat nějaké další DLC, nástroje, vychytávky, atd. Podle mě je tam hroznej potenciál pro další vývoj...
proste jako ve svy dobe FSX , po vydani to muj soucasny komp zvladne na minimum a o 6 let a dva upgrady kompu pozdeji na full :) , ja mam casu dost :)
To já taky, zvážím koupi. Gamepass jsem bohužel prošvihl o měsíc aktivovat (dárek k HW z minulého roku), takže si to neodzkouším.
Já mám stejně radost, že se někdo po dlouhé době odvážil vydat prvně plnotučnou verzi hry, se všema grafickýma a gameplay fičurama a teprve následně tu hru bude osekávat na konzoli, XOne verze se prý pořád plánuje. MS má za toto velký plus a 18. srpna budu testovat z game passu.

Mimochodem hra bude i na Steamu, možná to tu někdo zmiňoval, ale mě to docela překvapilo, když jsem to dnes slyšel na Vortexu :D
Rozdíl mezi grafikou na Ultra a Low. odkaz

Video 8 amazing (graphic) features odkaz

Video jak funguje poškození odkaz

Benchmark video na Ryzen 3900X/2080 Ti odkaz

Letiště v reálu vs FS2020 odkaz

Partnership Series: VATSIM - The International Online Flying Network odkaz

New 4K Footage (July 2020) odkaz

Flight Simulator 2020 Boeing 747-8 LOS ANGELES Cockpit Landing 4K HDR - PREVIEW BUILDodkaz
@Rapier (02.08.2020 16:03): No tak garantovat, ze to rozumne pobezi i na Sku, tak to nevim. Ale neslysel jsem o tom, ze by byly hry jen pro XOne X a ne pro S. Navic, slabsi Series X konzole by mela byt vykonove cca na urovni XOne X. Uvidime. :)
@Dunemaster (02.08.2020 13:45): neboj nový Xbox Series X to jistí. :) Stejně co jsem tak pochopil, tak nová Forza Motorsport 8 bude nejspíš jen pro nový Xbox a PC. Vývojáři píši že to poběží na Xbox One ale zdali se to týka i eska jsem se nikde nedočetl.

@Bursoft (02.08.2020 08:28): nejspíš ano.
Je fakt, že jsem byl zvyklý létat FS 2004 na nějakém AMD Athlon do socket A +/- 1,2Ghz s ATI Radeon 9000 Pro 64MB DDR (movitější v té době měli Nvidia GeForce 4200) a těch 20-25 fps mi tenkrát nevadilo, kupodivu to po nějakém snížení detailů bylo hratelné. :)
@Rapier (02.08.2020 02:54): Tak ještě to bude chtít game ready ovladače na obou stranách, třeba Radeony tady hodně zaostávají. Dle videa na Digital Foundry má třeba GTX 1060 cca o 10 fps víc jak RX 580.

Každopádně to bude krvavý na hardware, MS se toho nebojí. Ale taky tam má být fakt obří výběr graf. nastavení. Asi bych počkal na release, nějaký analýzy, co se dá oželet v grafice a potom to řešil. Je to stejný jak u RDR 2, kde je tuna nastavení, ale když člověk vybíral jen presety, tak se zbytečně ochuzoval o desítky fps..
HW nároky nového Flight Simulatoru jsou drsné dle očekávání. Next Gen na DX11, OMG. odkaz. Test jen ve Full HD.
První co udělám, tak si zaletím zpět na Seychely :D Potom si zaletím k sobě domů, abych zjistil, jak moc dobře vyřešili to renderování měst..
@pajmič (30.07.2020 18:49): jako upřímně, to zas budou mít teroristi tréninkový žně..

Jsem zvědav jestli to nějak půjde hrát s xbox controllerem (či kb a myš) i na tu hardcore obtížnost kdy to simuluje všechno, nebo jestli na to už bude potřeba nějakej ten hotas.
@Paul (30.07.2020 18:19): Tak to asi budeme dva :) Nu, ono nás bude více, neb nejen že to vypadá jak to vypadá, ale patrně to má takový uživatelský rozsah, že tento gooole map simulator si může užít snad každý. A pokud to budu moci napálit Boeingem přímo do mýho baráku, bude to pro mě jasný adept na hru roku :D
@Bursoft (20.07.2020 13:38): aha, to mě uniklo. :) V tom případě je to fajn vyzkoušet jako demo před koupí. Podívám se, někde na alza.cz bych měl mít poukaz na game pass od GPU, snad ještě platný.
Kdo kupuje?

News, FS ze začátku nebude na steamu odkaz

Letiště real vs FS20…odkaz

Doporučené požadavky, no tak to se teprve uvidí na čem že to pojede solidně odkaz
@Rapier (15.07.2020 16:50): Díky za ten pohled (mě do alfy nevybrali no...). Moje rozumnější já se totiž taky spíš přiklání k průs... ale naděje umírá poslední ne?

Seznam letadel mě taky zrovna nenadchl, absenci 737 ještě zkousnu, ale nemít tam 777? Navíc, když už se (snad) certifikuje 777X? Tohle kucí z Boeingu prošvihli. A protože já zrovna lítal v předchozích FS jen s velkejma dopravákama, tak je mi 80% obsahu úplně fuk. Ale tohle časem určitě doplní PMDG, případně šikovná komunita. A ty dvě nejvyšší edice taky nic moc a připlácet skoro litr jen kvůli Dreamlineru teda ani omylem.

No ještě, že to bude v Xbox game passu, kvůli "demu" si ho pořídím a pak se uvidí.
@Junglista (14.07.2020 17:20): od insider vím, že na to že to zanedlouho vychází tak je to v zajímavém stavu:

Cituji
"Jinak začínám mít pocit že si MS vzal příliš velké sousto ... Azure AI jak říkají té jejich implementaci neuronových sítí, jak to tak vypadá definitivně nedokáže odladit a začistit, všechny detaily v krajině a hlavně ve městech.
Příroda vypadá celkem dobře. Ale ty města a infrastruktura je místama dost kontroverzní a manuálně to nikdo nikdy neudělá. Nelze odladit celou planetu, každý město, každé letiště.
Buď to budou vyvíjet ještě 10 let, což je klidně možné .. a za nějaký čas to bude lepší a nebo to zůstane jak to je.

Nicméně ty velká hlavní letiště, případně nejznámější resorty budou zřejmě koukatelné. A z výšky to vše vypadá dost realisticky. Takže na navigaci to bude dobrý sim ..
Ale tak je to prezentováno v ukázkách, tak to je ta "luxusní" část MSFS, pak tam je ještě škareda škaredá, kterou podle mne nikdy nefixnou .. a obě luxus škareda tam budou koexistovat.

Rozmýšlím se zda to v budoucnu kupovat nebo ne. Zatím je to 50:50 .."

" 18. srpna to chtěj vydat a v 747 nefunguje jediné tlačítko Šklebící se
Takže to fakt myslej vážně že v tomto random chaosu grafiky chtěj vydat. DM tedy žádný nebude.
Tak ať si to užijou, za mne nedám ani cent.
A ten planeset je tak nudnej že už ani nudnější nemůže bejt.
No ale jsem rád že jsem si to zalétal zdarma Úsměv
Jo a TIR nejde plus další x y z věcí .."

Pre-Order Launch Trailer odkaz

"Pěkný video. A co z toho? Do Eifelovky s tím nenarazíš, dvojčata už zbourali, vulšovat přistávající chudáci se tam nedaj. A abych letěl šest hodin někam do horoucích pekel, na to mě neužije. Ale mohlo by bejt zajímavý protáhnout nějaký sporťáček to dírou v tom paneláku. Tedy pokud tam ta díra reálně je ...
Navíc podle toho seznamu tam nic zajímacího lítacího neni."

" To by ani nevadilo, kdyby to vypadalo úplně všude jako v těch videích a byla tam nějaký zajímavý stroje jako DC-7, Constellation, Catalina, nějaká klasická hydroplán cessna, Concorde, něco ruskýho treba andula ...
za mne selhali v tomto
1) Nedokončili to co začli a co má obrovský potenciál
2) špatný planeset
3) hand made letiště za příplatek - to v podstatě říká to že zbylých 99,999 % letišť bude grafický odpad protože azure AI to prostě nedá ..
ale věřím že na ty luxus videa chytí hodně lidí

Nicméně to nic nemění na tom že to je v podstatě nový druh simu, který zde předtím nikdy nebyl a ten koncept je stále úžasný.
A nemá a asi nikdy nebude mít konkurenci.
Škoda no .."
Tak já to myslel z pohledu nějakýho mainstreamu. Je mi jasný, že nějaký hipsteroviny popř. neoptimalizovaný hry žerou hodně. Nebo takový cities skylines žere tolik RAM, kolik namodovaných assetů si tam hráč šoupne. S tím 300 mbps netem to beru hodně s rezervou zatím. V tom může být hodně faktorů.
Ani mne sa nezdá 16 GB RAM v hernom stroji prehnané, dnes už má každý lacný pracovný laptop 8 GB. Viac ma prekvapili nároky na prenos dát, to chcú predávať len maníkom s FTTH alebo ký ďas?
@Bursoft (23.04.2020 00:34): jsem trochu skeptický. Počínaje MS Flight Simulator 98, přes 2000, 2002, 2004 a FSX jsem vždy měl adekvátní HW na plný prožitek až tak 5-7 let po vydání. :)

No uvidíme, co finální verze. Papír snese vše. :)
@Rapier (23.04.2020 00:19): Tak jestli to paří ve 4k, tak to není tak náročný, jak bych na takovou hru čekal, zvlášť, když je v alpha verzi. Vypadá to slibně. Jenom ta RAM je teda zvěrstvo :D
K nově oznámeným HW nárokům. Zde vyjádření od jednoho CZ insidera, cituji:

"Ta sekce Ideal je zhruba minimum Pff
Při nastavení vše na max (s vyjímkou textur, ty musím snížit z ultra na high) mám na velkých letištích např. JFK tak 30 FPS. (v 4K res). Po nové patchi.
U předchozích patchů tam bylo tak 10 - 15 FPS .. Jinak na krajinou a menšími městy a v horách se drží 40 - 60 FPS.
A velmi důležitá je ta rychlost netu. Mám 300 Mbps a stejně se velký města nestíhaj načítat. Ale možná to je jen tou alfou ..
Je tam i offline verze, ale tu jsem nezkoušel. Psali že je nějaká škaredější, tak jsem to ani neřešil.

A kolik ti tak zbaští RAM?
Kolem 14 GB. I když s každým patchem se to dost mění. Dříve si to vzalo i 16 GB.
Umí to dobře pracovat s procikem, takže mě to jede na všech 16 vláknech. Vytížení jednoho vlákna je mezi 10 - 20%.
Grafárna jede na max"

BTW Ten insider mám high-end sestavu (i9, RTX2, 300 mbit down, 4K HDR ) na Káčkovém Intelu poslední generace a jednu z nejvýkonnějších Nvidia GPU na trhu. :)
MS vypustil nové zasnežené videjko:
Tuším som predtým čítal, že informácie o aktuálnom počasí bude hra získavať z meteorologických družíc, herné počasie bude presne odrážať aktuálny stav v jednotlivých svetových regiónoch.
@Bursoft (01.01.2020 22:48): ano vypadá to opravdu dobře (next gen). Za 10+ let to snad i pojede na max. detaily na high-end PC.
Úplně stejně to bylo naposledy s Flight Simulator X. V době vydání mi na high-end PC (Athlon 3200+ Barton, ATI Radeon 9800 Pro) neběžel za žádných okolností plynule. :)
Spíš mám obavy aby to vůbec běželo v prezentované kvalitě na high-end PC. Nvidia se pochlubila videem, viz. odkaz, nepochybuji o tom že to běželo na min. RTX 2080 Ti a snímková frekvence (nelze si nevšimnout) je proklatě nízká.

Feature Discovery Series Episode 4: Cockpits odkaz
Nevím jak ostatním, ale na mě to z videí a dostupných informací působí jako nový "true" next gen titul. Ta grafika je neuvěřitelná a do toho ta fičura z cloudovýma texturama a zpracováním terénu online. Jen by mě zajímalo, jak toto chcou napasovat na XOne.