Miasma Chronicles

23.05.2023

V taktické hře od tvůrců Mutant Year Zero zavítáme do postapokalyptické budoucnosti Spojených států. Ty čelí podivné hmotě zvané miasma, která se vzala kdovíodkud a která požírá vše, co jí přijde do cesty. Zbytek obyvatel se naučil s tímto fenoménem žít, avšak jak se neustále rozšiřuje, ohrožuje i to poslední, co se lidstvu podařilo uchovat.

Hlavního hrdinu Elvise opustila matka a zanechala mu podivnou rukavici, schopnou s miasmou do jisté míry manipulovat. Elvis vyrostl v mladíka, vychovaného v odloučení robotím parťákem Diggsem, který se musí vydat na dalekou pouť napříč zdevastovanou Amerikou plnou pozůstatků éry před kataklysmatem, banditů, zmutovaných žab a nebezpečných stvoření samotné miasmy, aby našel svou ztracenou matku. Právě ona by mohla být klíčem k záchraně světa.

Průzkum probíhá v realtime režimu, během něhož hráči hledají užitečné vybavení, sbírají informace o světě a s pomocí plížení a kradmého přístupu se snaží obklíčit nepřítele, zaujmout výhodnou pozici nebo jej tiše sejmout zbraní s tlumičem. Boje samotné se však vedou v tahovém režimu, kdy hráči mají k dispozici dva akční body na kolo, přičemž střelba ukončuje tah. K dvojici hlavních postav může hráč přibrat i další charaktery, v potyčkách má však k dispozici jen tři z nich. Všechny postavy postupně levelují, dostávají nové schopnosti a vybavení včetně zbraní, bez nichž by z bojů s přesilou vyvázli jen stěží.