Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Medieval: Total War

79
63 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > tahová strategie *
strategie > real-time strategie
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
19.08.2002 PC
Vývojáři:
The Creative Assembly
Hra je druhá v sérii Total War a je pokračováním úspěšného Shogun: Total War. Tentokráte se přesunula do středověku (do období 1087 - 1453 n. l.) a jako v ostatních hrách této série se ujmete vlády jedné říše, kterou povedete k vítězství.

Systém ovládání hry je založený na dvou odlišných částech:
1) Tahová strategie - soustředíte se na ekonomiku a politiku své říše, budujete armády a šoupete jejich miniatury po mapě (Evropa, severní Afrika, Blízký východ) nebo stavíte budovy, které rozvíjí vaše města. Nedílnou součástí je i diplomacie, kde můžete vyjednávat a smlouvat s ostatními říšemi. Hra vás po každém tahu také informuje o celkovém dění ve světě, jako například vyhlášení křížové výpravy, vyhlášení války, sjednání míru nebo vás třeba seznámí s novým vynálezem (střelný prach).
2) Real-time strategie - jakmile figurku vaší armády v tahové části posunete na armádu nepřátelskou, hra vám zobrazí šance a počty jednotek, následně nabídne ústup, přenechání bitvy počítači, anebo vstoupení do bitvy. Pokud se rozhodnete bitvu vybojovat sami, ocitáte se v reálném čase na bojišti.

Hra disponuje mnoha typy jednotek, od ozbrojených sedláků přes naleštěné rytíře až po děla a katapulty. Můžete si také zahrát multiplayer, kde ale sehráváte pouze jednotlivé bitvy, kampaň byla do multiplayeru přidána až v Empire: Total War.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.