Mat Hoffman's Pro BMX

15.05.2001
11.09.2001
28.09.2001

Po úspěchu Tony Hawk's Pro Skater se vydavatel Activision rozhodl použít nápad THPS a adaptovat jej na prostředí jiného extrémního sportu, a sice BMX. Hra běží na stejném enginu jako první THPS, hraje se a vypadá tudíž velice podobně. Hráč postupuje rozličnými lokacemi, ve kterých na něj čeká spousta úkolů ke splnění. Sesbírat v časovém limitu všechna písmena slova TRICK, dosáhnout určitého předepsaného počtu bodů, nalézt několik specifických předmětů atd.

Hra se dočkala i druhého dílu, který se ovšem na PC nikdy neobjevil.

Třetí a čtvrtý díl série Tony Hawk's Pro Skater mě vcelku bavily, a tak jsem si myslel, že by tomu mohlo být i u hry, kde místo skateboardu požívám k předvádění různých triků kolo.

To jsem se ale šeredně spletl, protože i když je množství triků stejné a spousta úkolů se podobá právě těm z THPS, zábava byla na úplně jiné (horší) úrovni. Jedinou inovací byla legrační vložka ve formě babky Granny s kabelkou a starým kolem s košíkem, jenž se zjevila vždy, když jsem se svým svěřencem často padal. Opravdu jsem se hodně nasmál, když tato stará žena udělala roznožku nebo se jak dlouhá, tak široká natáhla na některé rampě.

Mat Hoffman's Pro BMX je průměrná hra s poslouchatelnou hudbou, ale ne moc koukatelnou grafikou, která stojí za vyzkoušení, ale určitě se k ní, na rozdíl od některého z dílů THPS, už nikdy nevrátím a vůbec proto nelituji toho, že druhý díl na PC nevyšel.

Pro: nový dopravní prostředek, hudba, babka Granny

Proti: zábava se vytratila, grafika