Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Mario Kart 64

10.02.1997
26.01.2007
21.01.2016
89
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Mario Kart 64 se pokusilo přenést úspěšný koncept arkádového závodění známý z předchozího dílu, Super Mario Kart, i na nově příchozí generaci konzolí. Všechny hlavní vlastnosti jako snadné ovládání nebo známé režimy a powerupy zůstaly zachovány, díky 3D enginu jsou však nově tratě plastičtější, takže obsahují kopce, propasti a mosty. Do hry byly také přidány drobnosti, se kterými se v sérii setkáváme dodnes – jedná se např. o možnost navýšení stupňů obtížnosti, šampionát s pravolevě invertovanými mapami, ghost data pro závodění proti svým předchozím pokusům v Time Trial a poprvé se v této hře objevila proklínaná modrá Spiny Shell, která se automaticky zaměří na vedoucího závodníka.

Velmi kladně přijatým vylepšením pak byl multiplayer až pro 4 hráče, kteří mají na výběr z osmi charakterů, avšak oproti prvnímu dílu byli Donkey Kong Jr. a Koopa Troopa nahrazení Donkey Kongem, resp. Wariem. Další novinkou bylo rozdělení jezdců do 3 váhových kategorii a z toho odvozený kolizní systém.

Celkově se hra setkala s kladným přijetím, a i přes kritizovanou malou obtížnost se stala jednou z nejoblíbenějších a nejprodávanějších her na konzoli N64.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.