Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Marie's Room

67
9 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 3D adventura *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
13.04.2018 PC
Vývojáři:
V příběhu hry se Kelsey po letech vrací do pokoje své bývalé nejlepší kamarádky Marie s cílem najít její starý deník. Nachází vrstvu prachu, pavučiny a holé zdi. Pokoj je sice již dávno opuštěný, ale Kelsey se ve vzpomínkách vrací do doby před 20 lety. Hráč spolu s hlavní hrdinkou odhaluje, co se v onom pokoji před dávnou dobou odehrálo.

Marie's Room je krátká 3D adventura z pohledu vlastní osoby, kterou je kvůli absenci možnosti uložení záhodno dohrát během jednoho sezení. Hráč prozkoumává pokoj situovaný do pozdních 90. let minulého století. Hra se zjevně inspiruje hrami Gone Home (hratelnost a způsob vyprávění) a Life Is Strange (atmosféra a vizuální zpracování), přičemž ale přináší i v rámci subžánru poměrně originální a silný příběh. Marie's Room je k dispozici zcela zdarma skrze platformu Steam.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Příjemná krátká 3D adventura (nebo walking sim, chcete-li), která se inspiruje ve známějších hrách jako Life Is Strange nebo Gone Home, ale přináší i v rámci žánru poměrně originální příběh vyprávěný skrze klasické prozkoumávání předmětů. Hráč spolu s hlavní postavou Kelsey vzpomíná na svou nejlepší kamarádku z mládí a odhaluje, co se jim v mládí přihodilo.

Marie's Room je hodinová jednohubka, která potěší svým civilním vyzněním. Kdo si chce dát pauzu od všech těch středověkých válečníků a vesmírných mariňáků, Marie's Room mu přijde určitě vhod. Obzvlášť, když je hra úplně zdarma a technickou kvalitou v ničem nezaostává za komerčními peckami. Pokoj americké puberťačky je vymodelován přesně tak, jak by si člověk pokoj americké puberťačky představoval a prozkoumávání předmětů a poslech kvalitně nadabovaných monologů na tu hodinku zabaví. Celé je to podbarvené pohodovým kytarovým soundtrackem dokreslujícím už i tak nostalgickou atmosféru. Hra je možná až příliš krátká, ale oceňuji, že tvůrce přesně věděl, co a jak chce hráči sdělit a udělal to jasně, úderně a bez zbytečného natahování. Osobně bych ocenil víc takových her.

Pro: nostalgická atmosféra, civilní příběh, profesionální technická stránka, pohodový kytarový soundtrack, je to zadara

Proti: mohlo by to být klidně i delší

+15
  • PC 80
Hra mi hodně graficky připomínala Life Is Strange. Krásná grafika a zajímavý příběh, který se skoro celý odehrávál v jednom pokoji. Oddechová hra s dramatickým závěrem. Škoda, že hra není delší, ale zase je to zadarmo.

Pro: Krásná grafika, zajímavý příběh

Proti: Možná až příliš krátké

+7
  • PC 70
Tahle hodinová záležitost mi udělala radost vykreslením hlavních postav a jistou civilností, která na mě při prozkoumávání titulního pokoje dýchala. Během hodinky se přes vyprávění hlavní představitelky seznámíte jak s ní, tak s její kamarádkou z dětství a na konci budete mít pocit, že postavy docela dobře znáte. Na druhou stranu mi přišlo trošku škoda, že hádanky jsou relativně snadné (jedna je až tak snadná, že mě vůbec nenapadlo, že řešení bude natolik banální) a zároveň mě ani nenadchlo celkové rozuzlení (spoilovat ale nehodlám).

Nicméně pokud si chcete na hodinku oddychnout a jen se tak přehrabovat v teenagerském pokoji, určitě hru zkuste. Když je navíc zadarmo.

Pro: Postavy, krátká hrací doba, "cena"

Proti: Závěr, lehké hádanky

+7