@Phoenix (10.04.2014 19:41): No nevim co nutilo tvurce to takto zbytecne zprznit, pritom jednicku udelali skvele. Ta kamera by mi takhle vadila i pri cistokrevne strilecce, ne jenom u stealth. Predstav si ze by kamera takhle pres pul obrazovky zobrazovala treba Tommyho v Mafii nebo postavu ve stealth hre Chameleon. To by asi dopadlo stejne zle. Da se rict ze Manhunt 2 jsem vzdal fakt doslova kvuli te kamere, ty ostatni nedostatky bych snesl..V tom starym dome mi to uz hodne lezlo krkem, na druhou stranu zaujaly necekany prvky s duchy(placici dite), Ach jo..
@Poseiidon (10.04.2014 18:29): Já jsem zkoušel dvojku dvakrát (stealth akcí je holt málo) a nejvíc mě dostávala právě kamera. Zejména ve hře, kde je přehled o okolí klíčový, se jedná o těžkou podpásovku. Takže naprosto chápu.
No nic, nasral jsem se a hru jsem odinstaloval, ve hre jsem se dostal az do tanecniho baru, tedy spis jen :-). Ta hra stoji herne jednoduse za hovno. Stealth akce spatna, protoze hrac nema detailni rozhled po okoli, jednak proto ze nejde cumet nahoru a dolu a proto, ze diky debilni kamere neni pres zada hlavni postavy videt co se deje. Kdyby postava byla porad ve stejne velikosti a dostatecne vzdalenosti od skla, tak jako v jednicce a nelepila se na sklo ze pres ni neni videt, tak by to bylo i hratelny a ja bych to i dohral. Prakticky jsou zde vsechny herni prvky pri starym, tak jako v prvnim dile, ktere byly vyhovujici, ale neduhy ktery jsem jmenoval znemoznuji kvalitni hratelnost. Titulky taky necitelny, kruhovy ukazatel nepratel to samy, prostredi je tmavy a tmave cervena sipka lovce nekdy skoro neni videt. Skoda, casto kritizovana graficka stranka je ten posledni problem a ani tak nekoukatelna neni. A myslim ze hra by me jinak bavila, lokace se mi docela libily a animace poprav jsou to nejkvalitnejsi ve hre.
Tahle hra se da hrat i pres 3D bryle? Ma funkci stereoscopic mode. Rozhodne me pekne sere, ze divat se jde ve hre jen vlevo a vpravo. To je dost neprijemny nezvyk. Bohuzel dalsi debilita je barva titulku naprosto splyvajici s hrou. K cemu jsou titulky kdyz jsou naprosto necitelny s pozadim hry? Dalsi neprijemnost je kamera, kamera zabira hlavni postavu zezadu az neprijemne zblizka, az to znemoznuje videt poradne pred sebe. To je blby...Ovladani tu taky nejde predelat podle libosti, ale je docela privetivy. Dobry je, ze to popravovani jezdenim mysi po stole(interaktivni popravy) jde zrusit v menu a jde to delat klasicky jak u jednicky podrzenim tlacitka. No zpracovanim techto prvku je ta hra docela tragedie. V jednicce ta kamera byla naprosto vyhovujici.
Kouzlo a opodstatneni to u Sillent Hill ma, coz dokazuje obrovska popularita hry, takze to nezatracuju jako neco nehratelnyho a desnyho, ale pro me to byl bohuzel duvod k nehrani. Skoda, mam hororovky rad, byl jsem vdecnej za vlastni pohled napr u Call of Cthulhu. A u tech mnohych hororovych adventur, jak si kamera lita v ruznych uhlech a postava je videt z dalky, z boku atd mi taky vadi, tezko se mi bojuje kdyz postavu vidim daleko a z boku. Prijde mi to proste chaoticky a chyba je asi ve me ze to neumim timto stylem hrat :-)
V hororových hrách to má právě opodstatnění když nevidíš perfektně co se děje před tebou. Ecstatica či Alone in the Dark by rozhodně hodně ztratily ze své působivosti. Myslím že u Silent Hill, minimálně u jedničky, šlo s držením jednoho tlačítka mít pořád pohled zezadu. Ale atmosféra tím upadala takže jsem to používal málokdy.
@GodOfTheSick (17.03.2014 18:11): Ja jsem absolutne nezkousl napr u Sillent Hill styl pohledu hrace a kvuli tomu jsem to nebyl schopnej hrat. U Resident Evil nebo Evil Dead me ten styl kamery taky odradil. Kdybx to bylo vse z pohledu vlastnich oci nebo pres rameno, byla by to parada.
@Poseiidon (17.03.2014 16:07): Naštěstí to není nic, co by nějak zásadně negativně ovlivňovalo hratelnost - vidíš všechno, co je důležité. V sériích Alone in the dark, Resident Evil nebo Silent Hill je nemožnost korigovat pohled mnohem horší, tam běžně nevidíš, ani to co je před tebou.
@HolyMeatball (komentář): Ted jsem si precetl tvuj prispevek na Manhunt 2 a vsiml jsem si jak pises o tom ze neni mozny cumet nahoru a dolu stejne jako ve hre Thing :-) To jsou ulety ze to neni mozny. Nevim co to ma za ucel, ale je to blby :-)
Hoši, kde jste to koupili? Jen ze zvědavosti, nybrž to nikde nemůžu najít. A za kolik to bylo?
j.calling.2bad: Nechápu co někoho vede k tomu zahrát si dvojku a ne prvně jedničku, vysvětlíš mi to?
Tak já jedničku nikdy nehrál a tohle mě i tak baví. Přes 60% ale asi nepůjdu, protože to má slušný nedostatky a chyby.
Garret: Já jsem hrál v kapesním provedením uplný začátek a docela bych s tebou souhlasil. Přišlo mi to hodně divné, až trochu ujetý. Ani ne tak to že na tebe spoluvězni v blázinci chčijou, ale spíš ten crazy příběh, ve kterym vlastně hraje hlavní roli vrah se schizofreními sklony. A některé pasáže mi do toho vůbec nesedli, viz třeba to procházení šedivým domem někde v druhé úrovni.

Edit: Ale i co se týče toho násilí, je to tu už přemrštěný - i když to bylo i v prvnim díle.
o tu grafiku by ani tak nešlo, ale ten začátek mě vyloženě nebaví. i když ani z prvního Manhuntu jsem nejprve nebyl nijak odvařený a později se ukázal jako dobrá hra. ale neumím si představit, že by tahle hra zaujala i hráče, co s prvním dílem nepřišli do styku.
No, až na vyšší rozlišení ta grafika lepší asi nebude, ale až taková hrůza na pohled to není. Pamatuju i hůře vypadající konverze.
Vypadá to odporně a je to celkem nuda. těžko říct, jestli to má cenu zkoušet.
Zatím nechápu zdejší hodnocení. Sice to není kdovíjaká pecka a ovládání není slavný, ale atmosféra by se dala krájet a po těch prvních dvou hodinách hraní mě to pořád dost baví.
Popkec: Přesně tak, ale to mě málem zabilo :-D
Jinak Punisher mě demoverze hodně bavila a já ji projel snad 20x, ale už je to pět let zpět +/-. Takže možná už na to budu mít jiný názor, ale proti té hře fakt nic nemám.

EDIT: Tak spíše "mínus", protože pět let tu hra není :-)
Flynn: Však Pivo je ale ostrý hoch který se nezalekne ani takových sraček jako je Mutant nebo Total Immersion Racing
Punishera ti veľmi neodporúčam, ja si osobne rád zahrám množstvo strieľačiek, občas aj tie od City Interactive, ale The Punisher bola čistokrvná nuda.
Chtěl jsem, ale zatím se mi nenaskytla příležitost. Manhunt a Punisher jsou dvě hry, které bych si měl zahrát.
Jo, manhunt je pro tebe ideální hra... :D, hrál jsi jedničku? jestli ne tak tu určitě zkus
Kubulus: Sorry, ale ja ako rodič by som nikdy svojmu synovi/dcére nekúpil hru s takýmto názvom. :) Navyše je dostupný len na direct2drive.co.uk.
Kolem a kolem vycházejí hromady sraček a nikdo se nad tím nepozastaví. Tohle je pokračování dobré hry, navíc od Rockstar. Jsem rád, že to vydali, bylo na čase.
Tak zahrajou si to fandové minulýho dílu. Třeba je to blbost ale jak za to jednou dají 800 korun tak už jim je nikdo nevrátí (pokud si to teda nestáhnou :D)
Mě právě přijde, že po tom bude takřka nulová poptávka. Spíš po tom sáhnou rodiče, kteří neví co vybrat svým ratolestím na Vánoce, kteří se v herní scéně vyznají asi tak jako já v pletení. Věřim že se jim ty prachy za port vrátí, ale na nějaký masivní výdělek to nevidím. Spíš to bude jen tak tak, aby se zacvakal vůbec ten port. I když je zas pravda, že Rockstáři asi vědí, proč to dělají. Inu, jsem zvědav.
Dostat z lidí peníze? Dost lidem co se jednička líbila sáhnou po dvojce. A peníze co je stál ten port z konzolí se určitě vrátí
Proč to proboha vydali?! Vždyť tohle se snad ani nemůže chytit. Po dvou letech, kde jsou hry už někde jinde a navíc takový marketingový propadák. Vysvětlí mi to někdo ze zdejších teoretiků?