Tahle hra není ani zdaleka tak špatná, jak se může zdát...jo, to jsem opravdu ze začátku prohlašoval, ale v předposledním levelu (nebo kde) jsem opravdu měl dost. Tato hra totiž fakt není dobrá.

Grafika je vskutku ošklivá, ale není to vyloženě nekoukatelné. A vězte, že grafika patří k tomu lepšímu na této hře. HW nároky jsou rozhodně neoptimální, jsou zde chyby v animacích, jsou tu bugy...ale to stále není to nejhorší. Ona totiž celková hratelnost téhle hry je mizivá. Každým levelem děláte přesně to samé, s těmi vyjímkami, kdy pro změnu utíkáte mezi domy za neustálé palby nepřátel (což ale není právě zábavná část).

Krom toho je tu i jiná sbírka nedostatků a chyb, počínaje blbým ovládáním (některé exekuce jsem si nikdy nemohl vychutnat, protože hra jednoduše neragovala na mou myš, ačkoliv při tutorialu na začátku všechno fungovalo správně; při normálním pohybu je nemožné dívat se nahoru a dolů, což jsem viděl pouze u The Thing, a i tam mě to patřičně sralo; míření je vyloženě krkolomné; rozvržení kláves je pro mě nepohodlné, a není možné ho přenastavit...PROČ KURVA?!), místy divnou a divokou kamerou, nepřáteli, kteří jsou neuvěřitelní dementi a géniové s šestým smyslem zároveň (někdy se můžu proběhnout přímo před nima a oni na to nereagují, někdy se plížím 10 metrů za nimi a oni se vzápětí otočí a začnou to do mě pálit) a příšernými zvuky zbraní konče.

Abych ale něco také pochválil a odůvodnil ta procenta, atmosféra by se místy dala krájet, násilí jsem si (alespoň z počátku) nadmíru užíval a z nějakého záhadného důvodu mě to osobně dobrou první půlku opravdu bavilo. Pak ale přišla druhá půlka složená z neuvěřitelně blbých levelů, s dechberoucně špatným level designem a vzroustající nudou. Kromě toho se mi dvakrát stalo, že na konci levelu se mi hra na začátku filmečku (mimochodem, filmečky jsou odporné) zcela sekla. Samozřejmě jsem si během toho hru neukládal, jelikož z počátku jsem čekal, že checkpointy se zapisují sami (ale ne, vy musíte hru uložit ještě manuálně, abyste při dalším hraní pokračovali od posledního checkpointu), tudíž jsem level musel opakovat od začátku. Jakmile se mi to stalo podruhé, měl jsem všeho dost a hru nemilosrdně odinstaloval.

I když by se mohlo najít pár jedinců, jako jsem já, které by to zpočátku mohlo bavit, celková kvalita hry to jistojistě dřív nebo později zastíní a takový jedinec by hru akorát začal nenávidět za to, že s ni ztrácel čas. Ruce pryč!

Pro: Místy hustá atmosféra, násilí je super (dokud se neokouká), první půlku mě to bavilo, odinstalace je ultra rychlá

Proti: Všechno ostatní a pokud hru načnete a okamžitě vás neodradí (budete hrát dál), může vás vynervovat jako žádná jiná

Stejně jako Manhunt je i Manhunt 2 hrou brutální. Dokonce se dá říct, že v některých ohledech je hrou daleko brutálnější. Bohužel je však také hrou o něco méně zábavnou.

Především je celá hra velmi krátká- cca 4 hodiny – a velmi rychle přejde od čistě ručních způsobů zabíjení v obyčejnou střílečku. Takový normální zabiják sice ví, že každý mrtvý se počítá, ale každý správný zabiják okamžitě dodá, že na způsobu provedení také záleží. Krátká herní doba tak nedovoluje vyzkoušet všechny nabízené možnosti hned napoprvé. Zvlášť když ke starým známým hračkám z prvního dílu přibyly i nové kousky jako je stříkačka, lopata, zahradnické nůžky nebo kotoučová pila. Navíc v pasážích více zaměřených na střelbu dochází k poklesu hutné atmosféry, která je nejlepší v lokacích Asylum, Strip club, Fetish store nebo Brother.

Druhý díl je obohacen o tzv. environmentální popravy, při kterých je možné využít okolního prostředí k likvidaci protivníka. V nabídce jsou takové neodolatelné možnosti jako např. záchodová mísa, skříňka na pojistky, drtička odpadu nebo sud s tekutým dusíkem. Po vzoru konzolových mávátek se sice i PC verze snažila hráčům vnutit jakési šmudlání myší po stole, aby se zvýšil interaktivní požitek ze zabíjení, ale tato možnost zcela zbytečně odvádí pozornost od právě probíhající řezničiny, kterou si s tímto zbytečným prvkem nelze naplno užít. Naštěstí ho lze v menu vypnout.

Na příběhu v takto přímočarých hrách většinou příliš nezáleží. Nutno ale poznamenat, že na poměry tak přímočaré a brutální hry je příběh velice povedený, napínavý a v mnoha ohledech až geniální. Pokud však ke hře přistoupíte stejně "zodpovědně" jako někteří recenzenti a ani po 2 týdnech (dozajista poctivého recenzování) se vám nepodaří hru dlouhou na jedno odpoledne dohrát, tak příběh pravděpodobně nepochopíte a dopustíte se v jeho interpretaci trapného omylu. Nejpozději na konci však každý pochopí, proč museli všichni ti lidé zemřít....prostě proto :-)

Protože se u PC verze jednalo o dva roky starý port z konzolí bez jakýchkoliv úprav, je grafická stránka hry samozřejmě k zblití. V záplavě krve mě to však ani tak nevadilo. Komu se tak nelíbil první díl, těžko se mu bude líbit díl druhý. Pro mě je však série Manhunt příjemným osvěžením na poli nudných stealth akcí, které všechny vypadají a hrají se úplně stejně.
Manhunt 2 už překračuje únosnost svého staršího a lepšího bratříčka. Jedničku jsem hrával, protože měla docela slušnou atmosféru a celkem zajímavý "příběh", který sice nenutil nikoho pokračovat dál, ale prostě to byla bezkonkurenční stealth akce.

Manhunt 2 už od prvních sekund hraní jasně dokazuje, že se nedokázal uchytit na poli konzolí a tak přišla konverze i na osobní počítače a výsledek? Nebudu Vás napínat, je to hrůza. Konzoli vidíte všude, jde to vidět z nastavení, z hratelnosti, z enginu, který je dokonce použit z jedničky, což je na tak starou hru troufalé.

Byl jsem zvědavý, jak se s tímhle tvůrci poperou, ale takhle podělat pokračování slušné hry je zkrátka už normální, jen prostě nechápu, proč to tvůrci servírují i na počítače, když se vlastně nic nezměnilo, jen se to instaluje ;-)

Pro: název

Proti: zastaralá grafika, konzolidní ovládání, surovost vypadá úděsně, opakování triků z jedničky, nudné