Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim

18.09.2009
72
30 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Pokračování originální fantasy strategie Majesty: The Fantasy Kingdom Sim. Hra se odehrává v malebné Ardanii, kde na hráče čeká 16 scénářů v různých koutech země. Podobně jako v jedničce se zhostíte vlády nad malým městem. Vaším úkolem bude vystavět město do krásy, odolat nájezdům nepřátel a při té příležitosti splnit nějaký ten quest.

Vše se točí kolem hrdinů, které si můžete rekrutovat z guild a chrámů. Oni jediní vám pomůžou ustát útoky nepřátel, rozhýbat ekonomiku a zároveň splnit dané cíle. Problém je, že narozdíl od jiných strategií nad nimi nemáte přímou kontrolu (tu má AI). K aktivitě je můžete dotlačit pouze finanční odměnou, kterou vypíšete na hlavu nějakého monstra nebo na místo na mapě, co potřebujete prozkoumat. Investované peníze se vám ale rychle vrátí, poněvadž hrdinové mají své potřeby a rádi zavítají do vaší hospody, na tržiště nebo ke kováři. Rekové získávají úrovně, učí se nová kouzla a kupují nové vybavení. Proto se vyplatí je chránit, k tomu slouží řada, nejen podpůrných, kouzel.

Pro Majesty 2 vyšla tři rozšíření: v březnu 2010 Kingmaker, v listopadu 2010 Majesty 2: Battles of Ardania a v lednu 2011 Majesty 2: Monster Kingdom.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Příjemná oddechová strategie držící se svého předchůdce jako klíště, jestli bylo první Majesty fantasy jako řemen, tak dvojka je arcifantasy. K mé spokojenosti zůstaly herní principy téměř nezměněné a grafika kouzelná. Správa království, hrdinové a jejich dobrodružství pořád dokáží výsostně zabavit. A to nemluvím o všudypřítomném humoru. Bohužel hře schází znovuhratelnost jakou měl předchozí díl, náhodně generovaného obsahu v misích minimum a chybí volný mód. AI občas zazlobí a hrdinové se dokážou chytnout do smyčky (jdu pro odměnu, jééé ona tam je silná potvora, zdrhám, uf utekl jsem, tak jdu pro odměnu, jééé ona tam je silná potvora...), ale vzhledem k lehké obtížnosti nic zásadního. Úkoly pestrostí neohromí, tak mě nic nenutilo zkoušet různé strategie. Cechů od minule mírně ubylo a bohužel to odskákal i můj nejoblíbenější hrdina, okrumpáčovaný Warrior of Discord. Podobným osvačením trpí i průměrný multiplayer, pouze pár map a absence jakýchkoliv nastavení moc zábavy nepřidá.

Spíš doporučím první Majesty, ale pokud máte z 2D grafiky mdloby, s dvojkou chybu neuděláte.
+9