Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Majesty 2: Monster Kingdom

11.01.2011
71
8 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ano

Třetí přídavek k realtimové fantasy strategii Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim. V Ardanii mír nikdy nevydrží dlouho, tentokráte se moci ujali nejvyšší kněží, když si přivlastnili korunovační artefakty a s nimi na svoji stranu získali starobylou Duši Králů. Aby zrazený král (hráč) získal trůn zpátky, musí znovu získat artefakty, naverbovat armádu a hledat spojence tam, kde by to čekal málokdo - mezi skřety, minotaury a vlkodlaky.

Hlavní obsah datadisku je kampaň Exiles of Fate. V 10 misích si vyzkoušíte, jak se hraje za stranu monster. Herní mechanismy se ale nemění, znovu musíte budovat městečko s obvyklými stavbami jako je tržiště, kovář, strážné věže a podobně. A opět své jednotky dotlačíte ke spolupráci jenom peněžními odměnami. Stranu potvoráků můžete vyzkoušet i v multiplayeru.

Přídavek přináší také několik nových typů nepřátel (obří šváby a pavouky).


Poslední diskuzní příspěvek

No k těm prvním dvoum přídavkům toho není moc co říct, vše významné jsem snad zmínil v popiscích. První je dobrý hlavně v tom, že si můžeš náhodně generovat hnízda potvor (těžší obtížnost, znovuhratelnost, prostě to co mi chybělo v základní hře). A druhý je docela chudý na novinky. Občas nové monstrum, nová schopnost hrdinů, nic co by stálo za řeč. Důležité je, že se hrajou pěkně a mise na pár večerů zabaví.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Do třetice všeho zlého, tomu říkám přídavek. Za potvoráky se hraje výborně, konečně jsem si vyzkoušel nové taktiky a postupy. Pravda, většina guild jen zastupuje osvědčená povolání (krysák-zloděj, lich-kouzelník), ale člověku neunikne jedna výraznější změna, omezenější přístup k léčení, klerikům a křísení vůbec, zajímavé.

Postupové mise se mi taky líbily, i když... v některých okamžicích jsem principy hry (zas ta AI) proklínal, hlavně u mise Ritual of Death, kde je potřeba se probít dlouhou zakroucenou cestou do 110 dní, bohužel se většina jednotek po chvilce boje začne vracet a dobýt tak některá vzdálená doupata je skutečně utrpení. Ale nakonec se to dalo a to hlavně kvůli ultimátnímu vlkodlakovi, sice drahá sranda, ale rozhodně se vyplatí, páč jak se tahle chlupatá vzteklina rozjede, není k zastavení. Některé mise se dají snadno vyhrát pouze s jedním takovým exemplářem během pár desítek herních dní, škoda.

Pro mě nejlepší nášup pro Majesty 2.

Pro: Spousty nových hrdinů na vyzkoušení, hrát za zlo je fajn

Proti: AI

+7