Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013

19.06.2012
20.06.2012
65
7 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Duels of the Planeswalkers 2013 je pokračováním předchozích dílů tohoto přepracování oblíbené karetní hry po PC podoby. Herní principy jsou v podstatě identické s karetní hrou. Pokud jste karetní verzi v životě nehráli, pak hra obsahuje perfektně zpracovaný tutoriál, případně na nejlehčí možnost vám dokonce dává nápovědy, co by bylo v daném tahu dobré zahrát.

Najdeme zde několik druhů kampaní, které můžete jako Planeswalker projít. V té první, příběhové, se snažíte probojovat přes ostatní až k samotnému Nicolu Bolasovi, démonickému drakovi (a taktéž Planeswalkerovi), jehož schopnosti jsou srovnatelné pouze s velikostí jeho ďábelských ambicí. Během hry "procestujete" šestici plání existence, a na každé na vás čeká souboj s alespoň dvěma jinými protivníky. Kromě duelů je součástí dané pláně několik tzv. "encounters" (střetnutí), které vás postaví proti poněkud "hloupé" umělé inteligenci, která postupuje pořád podle jednoho vzoru chování, a musíte tak ukázat, že se dovedete přizpůsobit. Druhým typem kampaně je takzvaný "Revenge", odemčený po dohrání hlavní kampaně. V něm se utkáte v duelu se silnějším balíčkem soupeře z klasické kampaně.

Třetí je zcela nový mód, tzv. Planechase. V něm se utkáte s trojicí protivníků v režimu "všichni proti všem". Unikátním prvek v tomto módu jsou karty jednotlivých plání existence, po kterých se s nepřáteli "proháníte" (proto název Planechase). Každá z karet plání má dva různé efekty. Jeden základní, který je v platnosti vždy (například "Pokud jsi v tomto kole seslal kouzlo, nemůžeš útočit a naopak"). Druhý vstoupí v platnost pouze při situaci, ve které hraje roli druhý unikátní prvek. Tím je klasická kostka, kterou může každý hráč v každém kole hodit kolikrát chce, ale každý hod zvyšuje cenu o 1 manu. Pokud na kostce padne symbol "Planeswalk" (vypadá jako diadém), boje se přesunou na novou pláň (vytáhne se nová karta z balíčku plání existence).

Z minulého dílu se vracejí i Challenges (výzvy), kdy jste opět postaveni před zdánlivě prohranou situaci a musíte ji otočit a splnit všechny zadané podmínky. Tento režim hry vyžaduje poněkud hlubší znalost pravidel, například jak hra vyhodnocuje blokování útoků. Challenges jsou vyskládány do postupného řetězce a musíte tak splnit předcházející, aby se otevřela další. Není nutné kvůli nim hrát samotnou příběhovou kampaň.

Hra kromě kampaní obsahuje další tři singleplayer módy. Klasický Free-for-all (možnost až 4 hráčů), zmíněný Planechase, a novinku Two-headed Giant. Jedná se o hru 2v2, přičemž každý tým má společně 30 životů a hraje jako jeden tým. Hráči v týmu si vidí do karet, čili je možné taktizovat. Jakákoliv ztráta či přidání životů se zaměřuje na jednoho hráče, ale odebrání či přidání proběhne z oněch celkových 30 životů. Tento režim je možné hrát ve dvou lidech na jednom počítači. V multiplayeru máte na výběr stejné režimy jako v singleplayeru, oproti minulé verzi ale zmizel mód Archenemy.

Jednou z důležitých věcí v karetní hře je sbírání samotných karet. To zde probíhá ve všech režimech kampaně, kdy každé vítězství nad danou sekcí otevře novou kartu, nebo v případě boje 1v1 proto jinému Planeswalkerovi celý balíček, se kterým proti vám právě hrál. Případně je možnosti si balíček za poplatek dokoupit. Každý balík vyhraný ve hře pak má v sobě "uzamčených" 30 karet, které odemykáte tím, jak s balíčkem hrajete (či opět je možnost si kompletně odemknout balíček za peníze).

Jak je na tom vaše sbírka lze vidět v Deck Manageru, kde si lze balíček upravovat právě pomocí karet, které jste odemkli. Stejně jako v minulých dílech vidíte, kolik máte karet odemčeno, jaké ještě chybí odemknout, a další statistiky, jako poměr bytostí a jiných kouzel, nebo poměr karet podle vyvolávací ceny. Pokud jste sběratelé, máte možnost si koupit i "Foil Conversion", která (opět za peníze) převede všechny karty z daného balíčku na jejich "foilové" verze, které jsou lesklejší a v klasické karetní hře považovány za velkou vzácnost.

Hra je distribuována přes systém Steam, čili je možnost získat až 25 achievementů, od různých věcí, jako výhry nad protivníkem, co nemá žádné bytosti, poražení určitého herního módu a podobně.


Poslední diskuzní příspěvek

Rozdil 2012 a 2013: ve 2012 si postupne vypracovavas nekolik konkurenceschopnych baliku, vybiras ten spravny a s tim uspejes i v advanced kampanich.
Ve 2013 v advanced kampani se muzes zblaznit, abys vyhral aspon s jednim balikem na dvacaty pokus... jinak grind jako prase. :( Bohuzel, hodnoceno, nedohrano, coz delam jen vyjimecne. Jestli jsi masochista, obdivujes, kdyz PC tahne i tak, jak by laik nevymyslel, jdi do 2013 (i zde ale udela PC semtam chybu, ktere se clovek vyhne).
EDIT: vzal jsem si po pul roce ten bily balik, co jsem se pres nej nemohl dostat a s tim to slo od zacatku az do konce pomerne hladce.

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.