Keď si nájdeš čas a chuť, tak daj vedieť a nejaké detaily toho systému kľudne ukážem a môžeme zahrať.
Na ten Cockatrice jsem koukal, když si ho tu už někde postoval. Vypadá to dobře, možná časem vyzkouším.
Tulareanus: jen tak na okraj, v Black Jacku musíš mít taky strategii, akorát je předem daná ta nejlepší, takže není vlastně moc co objevovat....
Hmm Hmm Hmm... tu si ma asi argumentačne zabil. :D Ale myslím si, že ako čisto kartová hra je to fakt viac logickou záležitosťou, než ťahovou stratégiou. :)
A proč ti výběr/editace balíčku jako příprava před bitvou nestačí? Mně to přijde hodně podobné.
Miesto mimobojových som mal asi uviesť mimozápasových, či mimokartových, ale je pravda, že v rôznych hrách je to v rôznej podobe, ale vždy mám pocit, že je to minimálne v tých dvoch príprava(nákup/výber) a boj.
Jo, nějaká logika či strategický postup se ale najde v každé druhé hře, napříč žánry. Důležité je, co dominuje. V Magicu je těch rozhodnutí a voleb kdy-co-jak zahrát mnohem více než v běžných karetních hrách s pravidly na jednu stránku.

Nějak nevím co myslíš těmi klasickými tabulkami a mimobojovými záležitostmi. Je přece kupa strategií bez ekonomické části, občas se tam dokonce mydlí jen pár jednotek.
Tak z určitého hľadiska to nemá všetky tie klasické tabuľky a mimobojové záležitosti ťahoviek (jedine tá príprava balíčku), ale keď si to tak vezmeš, tak stratégiu musíš mať asi v každej kartovej hre okrem nejakého BlackJacku, takisto aj v žolíkových alebo sedmových kartách má každá karta inú hodnotu a tým pádom aj iný význam, len tu je to komplexnejšie. :)
Máš pravdu, že některé balíčky nepotřebují armádu, ale i ta nebytostní kouzla máš v balíčku zvolená do určité strategie (útočnou, defenzivní, hrát na domletí balíčku...). Nicméně jsi mě nahlodal, už v tom nemám tak jasno, editaci bude muset vyřídit někdo jiný :-)
Tak je množstvo stolových hier, ktoré sú viac o logike než o šťastí (hoci aj o tom je Magic .) ) a stále mi to viac evokuje logickú záležitosť než stratégiu (i keď samozrejme závisí od konkrétnej hry). S tým budovaním armády/zdrojov máš pravdu v určitej miere, lenže na druhej strane si človek uvedomí, že kontrolné a kombo balík okrem tej many ako zdroja na budovaní nejakej armády a podobne vôbec nefungujú a idú viac tou cestou logiky kde karta prebíja kartu v správnom zahraní a podobne.

EDIT: Asi je to kravina a zbytočný perfekcionizmus, ale minimálne by som vymenil prioritu žánrov 1. logická a sekundárny až strategická
Hmm, mně zrovna Magic přijde víc jako strategie než logická hra, ale netrvám na tom. Logický žánr jsem tam přilepil hlavně kvůli těm kvízům (plus je to tak i u původní hry). Strategie proto, že buduješ zdroje, kouzlíš vojsko, dokonce s tím vojskem útočíš a používáš jeho schopnosti/přednosti.

Jinak díky schvalujícímu za opravení názvu, tu jedničku na konci jsem nějak přehlídl.
Žáner ťahová stratégia? Prečo nestačí logická hra? Predsalen je to prevedenie klasickej kartovej hry na počítač. Nie je to žiaden HOMAM či Etherlords. Veď ani poker či solitaire nie sú ťahové stratégie...