Jo. Například já sem ještě mafii nehrál a koupím is ji až v příštím SCORE. :-P
Caelos: Neboj, jediný, kdo ze zde přítomných Mafii nehrál, jsem jen já. :-)
Jen bych vám chtěl kluci ušatí připomenout slovo "spoiler". Přeci jen se může stát, že Mafii někdo ještě nehrál;-)
Pooky: No vidíš, na ten komentář ke Condemned jsem skoro zapomněl, ale že jsi to Ty, dám Ti čas (ono je už vlastně po půlnoci) do dnešního večera, O.K.? Jsem na konci 15. kapitoly s celkových 20-ti. Ta 15-ka se odehrávala v přístavu, kde jsem měl sejmout Morella. Teď se mi to uložilo před cestou z přístavu do domovského baru. Na začátku 16-ky s názvem "Smetánka" mám sestřelit letadlo. To bude asi taky zajímavý. :-/
Chuck: Heh, no jo, já ti slíbil věcí..napsat komentář na Condemned, zahrát Chameleona...uff. Raději bych si sjel Mafii znova :D

Mimochodem, už si to moc nepamatuji, ale kde si v Mafii? Už někde na konci? :)
Pooky: Tobě ten vděk za hráčské povzbuzení samozřejmě patří taky! :-) Pravda je, že mě v Mafii ještě čeká spousty horkých chvil, ale kdybych měl krizi, vlezu opět na diskuzi. :-) Na tu svoji odměnu, o které se zmiňuješ, se těším a pevně doufám, že brzy totéž provedeš i Ty! :-o :-)
Proboha!! Já jsem ten celý areál nesmyslně procházel a nevešel zepředu do toho správnýho skladu, protože jsem měl zato, že přes ty plameny to nejde a že to musím obejít zezadu. Tam mě samozřejmě pořád zákeřně přepadávala ta tlupa chlapů s brokovnicemi, kteří se vždycky odněkud znenadání vyloupli. Nakonec jsem tam na pouhý druhý pokus zepředu vlítnul, odrovnal Morellovy gorily, samozřejmě jeho, nasedl do náklaďáku a ujel z areálu. Na snipery jsem se vykašlal. Takže za většinou chyb se skrývá hráčova blbost. :-/ Tak jedeme dál, ale dneska už ne. Musím s potěšením přiznat, že díky vašim reakcím jste mě dokopali k tomu to nevzdát. Zlatá DH!!!
Chuck: Morello je v tom skladu, do kterého narazila ta cisterna (pokud jsi přehodil výhybku).
Jen pro upřesnění (pokud si to bude někdo z vás pamatovat pod názvem kapitoly) - jsem v kapitole "Bastard se štěstím - Sergio", takže už jsem po tom výbuchu cisterny a nárazu odjištěného vagónu do dveří jednoho z několika skladů uvnitř areálu přístavu. V jednom ze skladů (nevím kterém, je jich tu nepočítaně) se má nacházet i Morello, ovšem jak ho mám poznat, to nemám páru. Třeba se mi slušně představí. :-)
Já bych jen dodal, že je to ten sklad, před kterým stojí Morellův Cadilac a na snipery stačí střelit do vagónů pod jeřábama, výbuch je zabije. Až odbržděná cisterna bouchne do vrat, tak je třeba jít k ní spustí se animace a dveře jsou otevřené. Vevnitř je třeba postřílet někoilik chlápků, tuším s pumpovačkama a nakonec sejmout Morella. V žádném případě ve skladu nejdi prostředkem, Morelo je celkem dobrý střelec. Postupuj mezi bednami opatrně, pomalu, vždycky uvidíš kus ruky nebo tak něco a budeš vědět, že tam někdo je. Morela zabij buď stylem 1)vždycky když nabíjí tak to do něj trochu našij a furt dokola, nebo 2) na nádraží si vem mezi vagónama z bedny granáty(mezi vagónama jsou samozřejmě nepřátelé) a dobře mířeným hodem Morella zabij, tohle chce ale trochu cviku. Za ním pak je v místnosti lékárnička, tak se vyleč, protože na tebe budou u vchodu z přístavu čekat. Pak jdi pro nějaké auto a uháněj ven z přístavu. U brány je buď vyzabíjej(2 auta+osádka), nebo se jich snaž co nejvíc přejet a nenabourat, nebo kolem nich prostě projeď ale bude následovat honička. Ještě tip na nabíjení, mohl by se ti hodit: Když nabíjíš zbraň, tak dej úskok do strany a zbraň se nabije okamžitě( to se hodí v přestřelkách, kde se nemáš kde krýt)
Jinak při boji se mi osvedcilo byt skrceny a strafovat a hlavne jsem nejdriv pouzival Colt 1911, tim na par ran do hlavy das cokoliv(hlavne na vetsi vzdalenosti se hodi). Kdyz se nekdo priblizil tak brokovnici, nebo Tommy gun. Jinak mi prislo pri poslednim hrani, ze inteligence protivniku neni tak moc vysoka a celkem jednoduse jsem vetsinu prostranstvi prosel napoprve, opravdu mi nejvice pomaha byt pri boji skrceny, protoze se malokdy trefuji a alespon mne se lip miri.
Chuck: Pokude de pořád o tu misi v přístavu tak: Na žačátku postřílej týpky kolem náklaďáku, který pak ukradneš a projedeš s ním kolem levé stěny až na konec k boudě, kde stoji dva mafiáni (ty můžeš rovnou překet autem). Vystoupíš a počkáš až k tobě doběhnout 2-3 bouchači. Poté vyraž do baráku, kde je ukrytý sniper (je to barák před tou boudou a okolo sou tušim palety). Nakonec půjdeš k tomu vozu, kde jen stačí přehodit první výhybku a poslat vláček. Vlastně ještě opatně z dálky vysřílet asi 2-3 týpky, kteří se motaj kolem kontejnerů, co sou hned vedle a samozřejmě snipery. Tommy gun vše jistí :)
Satan: Návod mám, ale v této kapitole je nějak odfláknutý, takže mi taky není moc jasné, kde vlastně ten Morello je. Píšou, že je v nějakém skladu vzadu, což je docela úsměvný pojem, když tam těch skladů je několik. Až ten sklad najdu, mám v něm Morella přejet náklaďákem, jenže když ten sklad hledám jak blb a všude jsou ty zmetci s brokovnicemi a snipeři na jeřábech, tak je to fakt vopruz. Lékárničky jsem zatím od začátku našel dvě a i to je málo. Měl bych to asi opravdu na pár dní odložit.
Chuck: A nějaký návod nepomohl? Vždyť tam máš 4 lékárničky...
Caelos: Já Ti dám nohy! :-) Mířím zásadně do hlavy, což je pravidlo snad všech akčních her, akorát v této kapitole mi připadá, že nepřátelé reagují na takové střely jako kdybys jim dal obyčejnou českou facku - chytí se za tvář, podrbou si ji a život jde dál. :-/ :-)
Chuck: Nevím jak ty, ale já jsem to v Mafii kosil i na jednu ránu. Colt 1911 to jistí. Pokud jim ale střílíš do noh, tak se nediv:) Jinak doporučují to samé co Mirus, dát si pauzu a pak se k tomu vrátit, takhle to funguje u většiny zákysů. Mozek si odpočine a nedivil bych se, kdybys to pak udělal napoprvé. Pokud to i potom nepůjde, tak si to nainstaluju, zahraju a napíšu ti něco jako návod, nebo aspoň tipy triky (jak se zbavit sniperů, co kde čekat, umístění lékáren apod.)
Pooky: To víš, je to málo platný, začal jsem hrát moc dlouho a ty následky se čím dál častěji projevují, hlavně chybějící zkušeností a čím dál menší trpělivosti. Pořád jsem se PC bránil, což byla hrozná hovadina a pak to takhle dopadá. Jdeš na to pěkně psychologicky, to se musí nechat, Chameleon je moje slabé místo. :-) Já ho snad začnu hrát znovu, jenže už slyším, co bys mi na to řekl - "Můžeš, ale až po Mafii!" :-)
PavelU: To je právě ten zásadní problém. U Far Cry byly taky autosavingy, ale nějak jsem se tím nakonec prokousal až do finále, jenže tam byly na rozdíl od Mafie účinné zbraně, takže se tím ta obtížnost snížovala. Tady borce střelím z brokovnice tříkrát do hlavy, on se jen zavlní a jde dál. Já se pak zavlním taky, ale už naposled. :-)
Chuck: Hraj tu misi strašně pomalu. Zahraj si to jako Chameleona ;) Jinak mě celá hra nedělala snad žádný problém, až na poslední misi Ne a ne ho zabít :-/
Mafii si už moc nepamatuji jelikož jsem ji hrál prakticky hned po vydání. Ale je pravda že, díky nemožnosti libovolně ukládat, byla poměrně obtížná. Já si jen pamatuji že mi dalo největší práci splnit misi s Pauliem v garážích a pak byl taky problém zmlátit ty týpky někde na prostranství. Kde se mě Paulie neustále pletl, když zemřel nezbývalo než misi opakovat.
Mirus: Pokud se poněkolikáté nezadaří, určitě mě to neodradí od pokračování, ale když to popadesáté nevyjde a musím to dělat znovu od úplného začátku autosavingu, tak na to je moje trpělivost opravdu krátká.
Pokud to projdeš 16 krát,musíš už vědět kde sou..bo z profesionalitou stoupá sebevědomí.Vem to znovu a dej si bacha.
Tak na tohle opravdu nemám nervy! Nemíním se jednou scénou zabývat několik dní. Končím! Škoda jen, že se nedozvím konec celého příběhu.
Ja je sundaval i normálně pistolkou ty snipery. Jsem prostě šel těsně k té věži a šil to do nich, oni se většinou ani netrefili.
Je tam tuším pouze Mosin-Nagant bez optiky, ale i tím se to dá slušně likvidovat.
Memphis: Pardon, trochu jsme se s Isairem nechali unést a nostalgicky zavzpomínali. :-) S tou sniperkou je to asi fáma, že?
Jj a ještě šla těma pomalýma raketama těžko trefit:D. Ale jednou se mi stalo, že se nějak sekla o ten stožár na lodi, tak to bylo potom docela snadné jí dát:D.
U toho přístavu si pamatuju, že jsem ho celej vykosil a když jsem měl Otevřít ty dveře k Morrelovi, tak jsem nějak nepřehodil tu vyhybku a vlak jel jinym směrem a mohl jsem to začít znovu:D.

Jinak Farcry byl také docela občas těžký, mne dívala zabrat i jedna helikoptéra na potápějící se lodi.
A ta finální část tu jsem udělal asi napodesátý, ale když jsem to pak ještě asi 2x ten farcry dohrál tak většinou napotřetí jí udělam, chce to jen dobrou taktiku(ty skákající zmetky sundám nejdřív sniperkou a na ty s raketometem používam většinou ten kulomet).
Chuck: Snipeři na jeřábu jsou jednoduší, stačí střelit do těch cisternových vagónů, které jsou postaveny pod jeřábama. Takové ty válce, ne ty klasické dva, které stojí stranou. Musíš ale stát trochu dál, ozve se gigantická detonace, hořící lidi budou pobíhat a většinou to oba snipery zabije, někdy jen jednoho, ale to je ten co nejvíc otravuje

ad spoiler: Nevyzrazuje žádný příběhový zvrat, pouze jak se zbavit sniperů, dost lidí to neví.
Memphis: Věřím, že hratelné to je, ale mně připadá, že ty borci s brokovnicemi jsou pokaždý někde jinde a většinou za mnou, navíc všem se vůbec nechce umírat! :-) Jo, slyšel jsem, že se tam v jednom ze skladů dá najít sniperka. Je to pravda?? Hodila by se na ty snipery na jeřábech. Na ty, ať použiju cokoliv, nefunguje nic.
H34D: Tu předposlední část Far Cry si moc dobře vzpomínám. Taky jsem to udělal naněkolikátý a když jsem se k této části po nějaké době vracel, nikdy se mi už nepodařila udělat. Ty raketometní mutanti jsou docela v pohodě, ale ty skákající, kteří jsou navíc ještě v mlze, tak s nima to je vopruz. Hlavně oni velmi dobře míří. To jsou ty F5-ky!
Memphis: Ještě jedna je v domku u druhého východu, jak tam číhá v okně sniper.

Chuck: Víš jak se zbavit sniperů na těch červených jeřábech? A na Morella na konci je nejlepší použít granát.

Nejtěžší pro mne byla farma s chlastem, na té se vždy zabrzdím. Naopak mise v přístavu mám rád.
Chuck: Mno, přístav je trochu těžší, ale sem tam je tam nějaká lékárnička (třeba na nádraží či v hale úplně u moře). Na závěr ještě povzbuzující věta - udělat to jde a stojí to za to. :)
Je pravda, že si vzpomínám na některé části, které jsem musel opakovat asi 10x (tuším závod a pak část mise, kde v hotelu odpálíš bombu a pak musíš utéct po střeše - ovšem překapivě, když jsem Mafii dohrál po 4, tak jsem to přošel na první pokus), ale není to tak těžké :)
Vzpomínám si třeba na Far Cry, kde jsem v poslední misi jeden úsek mezi 2 autosavy (pro zasvěcené je to ten když se vám otevřou dveře na to mega prostranství, kde je spoustu příšer sniperující na dálku + roboti střílející rakety) opakoval tak na 40x-45x a to myslím bez prdele :) A muškou to nebylo, ve Quake mám 46% přesnost s Railem.
Zdá se mi to, nebo je ta hra občas tak prasecky těžká? Tyhle autosavingy, to je fakt věc! :-x Jsem teď v přístavu, je to tu samej zmetek s brokovnicí a když už to skoro všechno mám, tak se odněkud za mnou vyloupne další a sejme mě. Takže zase pěkně od začátku. :-( Zlatej závod!!
JJ tuhle edici jsem videl tusim i v hypernove, jsem si ji chtel kdysi koupit, ale kdyz jsem tam prisel, tak uz byla vyprodana:(. Tak jsem si nakonec koupil samotnou mafii z ty kolekce klasiky.
Doufám že to není nějaká reklama nebo tak a ani bych nic takového nechtěl, ale příští měsíc Mafia vychází jako plná hra u SCORE. Myslím že takováhle pecka za 200 spolu s časákem a další náloží na dvd za to stojí. :-)
Ale jenom často :-)
Není nad to, být silný lidský válečník se sekyrou nebo mečem.

Kdy má vůbec druhý díl vyjít? Jinak by mě zajímaly celkem nároky, ale jak to tak vidím, tak by ta hra neměla být zase tak náročná jako jednička ve své době.