M. A. X.: Mechanized Assault & Exploration

30.03.1996

Tato sci-fi strategie nás zavede do doby, kdy je naše planeta po ekologické katastrofě a lidstvo, které se rozdělilo na 8 frakcí, se stěhuje na jiné planety. Vy jste mozkem počítače a ovládáte novou kolonii, kterou musíte bránit proti jiným klanům a hlavně zajistit podmínky pro život. Budete těžit, stavět a válčit. Ve vašem válečném úsilí vám budou k dispozici pozemní, letecké i námořní jednotky. Máte jich na padesát druhů a každou můžete postupně vylepšovat o lepší štíty, dostřel, kadenci atd.

Hra je vyobrazena v 3D a SVGA. Mezi misemi nechybí ani animace.

@RNDr. Gunár Pavel (25.06.2012 11:09): Chápu. M.A.X. není na jedno posezení, je potřeba se do hry dostat a pochopit její principy a dokonale zvládnout unit management. Rozhodně je to jedna z nejtěžších strategií. Originál jsem měl také, ale už je někde fuč. Nicméně stostránkový manuál mám pořád :)

Skvělá, skvělá a neprávem zapomenutá hra! Vedle propracovaného a na svojí dobu originálního způsobu dělení kol a poměrně složitého technologického stromu, hra nabídla neskutečně vytvrdlé boje na zemi, ve vodě i ve vzduchu. Všechny strany měly jednotky stejné, které na sebe navzájem působily systémem kámen-nůžky-papír, takže jste museli mít údernou skupinu poskládanou tak abyste mohli odpovídat podle poměru dohled-dostřel, který byl u každého vozidla jiný. Nevím skoro o nikom ve svém okoolí, kdo hru hrál a zároveň udělal první level v kampani, který byl jeden z nejtěžších, které jsem kdy hrál....

Opravdu, jeden z nekorunovaných králů turn-based strategií a pro kované hráče povinnost!
Když strategie, jedině M.A.X.! Originální real time turn based (ano, ano - nepřepsal jsem se) strategie nabídla hráči nový koncept real timeové strategie ála Dune 2 s (Ufo) turn based částí. To bylo něco zcela nevídaného v kupě RT strategií, jichž byly desítky. Jak to tak bývá, většina jich byla zapomenuta a bohužel včetně M.A.X.e. No way, man! Hra měla snad vše, kvůli čemu by si ji fanoušek her (a strategií) měl oblíbit: profesionální grafickou prezentaci, zvuky, dobré jednotky, vůbec po všech stránkách hezký interface a hra motivovala nandat to té druhé straně, i za cenu probděných nocí. :) M.A.X.i, vrať se!

Pro: originalita, grafika, ovládání

Proti: pro některé to bylo až moc zvláštní

super nostalgicka hra u ktery sem stravil svoje mládí proste nejlepčí strategie své doby , možno ani v přítomnosti by se nenasla lepčí strategie , oproti ostatním strategiim M A X byl snad bezchybný hraní nidky se vni nenasla náká nevychytavka takovy napada skterymy prisla interplay to nikdo nepochape proste hafec vecicky ktery v hrách co hrajeme Ted us nenajdeme , grafika na tu dobu docela spicova asi nej byly otacecici vozidla,letadla,lode v levem horním okínku to byla fakticky dobrej napad a graficky jako by to delali tak o pet let pozdejc * 1000 a jeden zvuk kakezdemu vystrelu a vybuchu , proste lahudka M.A.X a hraju dodnes a kam se na ni hrabou novodoby hry to je proste hra ktera se da hrat furt , mohli by se borci s interplay sebrat a udelat naky namakany pokracovani a především novyho Fallouta

Pro: Grafika,hratelnost,hudba,

-5 +3 −8