já to měl tehdy v devadesátkách upirátěný rovnou v češtině, takže si moje dětská mysl myslela, že je to česká hra :-)
Mám dojem, že tohle byla jedna z prvních her, kterou jsem jako dítě hrál. Ale měl jsem u ní nepřekonatelný problém. Byla totiž ve francouzštině a jestli šlo změnit jazyk tak jsem nepřišel na to jak.
Dostal jsem se k téhle hře úplně náhodou - existuje designérka, činná na přelomu osmdesátých a devadesátých let, která pro Coktel vision vytvořila několik adventur a na těch slavnějších (Gobliins, woodruf) spolupracovala - Muriel Tramis. Nikdy jsem o ní neslyšel, ale jelikož mé nejoblíbenější adventury (nebo většinu z nich) designovaly ženy (Roberta Williams, Lori-Ann Cole, Jane Jensen), chtěl jsem zkusit, co vytvořila tahle černoška původem z Martiniku. K jejím prvním dvěma hrám pro Atari se asi jen tak nedostanu (romky mám, ale emulátory stávkují), nedaří se mi dostat před copy protection v Emmanuelle (i když výpis je přiložen), Geishu jsem spustil a nedostal se z první místnosti, sranda začíná být s Fascination (možná spíše Fasscination, scénu ve sprše jsem si pustil hned dvakrát po sobě) a konečně Lost in time mě naprosto pohltilo. O obtížnosti zatím (13% dohrané hry dle interních hodin hry) nemůže být řeč, po návodu jsem zatím nesáhnul (což je obrovský úspěch, většinou jsem líný přemýšlet:-P). Tak a teď ještě sehnat CD verzi - a až to dohraju, zkusím ještě Urban Runner. A to hodnocení se možná bude ještě měnit;-)